Mocne uderzenie w biznes narkotykowy (ZDJĘCIA i FILM)

07 marzec 2017
Autor: 

Do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko 10 osobom, którym udowodniono wprowadzenie do obrotu kilkunastu narkotyków. Co wyjątkowe w tej sprawie, wszyscy oskarżeni przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze uzgodnionej z prokuratorem. W stosunku do trzech osób prokurator wniósł o wydanie wyroku skazującego z warunkowym zawieszeniem wykonania kary, a w stosunku do 7 osób kary w wymiarze bezwzględnym pozbawienia wolności. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 10 osobom – mieszkańcom województw lubuskiego i dolnośląskiego. Osoby te usłyszały zarzuty m.in. posiadania środków odurzających, także ich znacznej ilości oraz wprowadzania do obrotu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, znacznych ilości środków odurzających. W toku prowadzonych czynności procesowych zatrzymanym osobom udowodniono udział w obrocie narkotykami w ilości kilkunastu kilogramów o łącznej wartości czarnorynkowej kilkuset tysięcy złotych. Ponadto podczas zatrzymań i przeszukań policjanci zabezpieczyli prawie kilogram narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 27 tysięcy złotych.

W stosunku do siedmiu spośród dziesięciu osób, które usłyszały zarzuty w tej sprawie, prokurator wniósł do Sądu o karę bezwzględną pozbawienia wolności, a także świadczenie nieodpłatnej pracy na cele społeczne. Natomiast w stosunku do trzech pozostałych osób prokurator wniósł do sądu o karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. We wszystkich dziesięciu przypadkach natomiast, wniósł o orzeczenie przepadku korzyści majątkowej (w sumie w kwocie ponad 200 tysięcy złotych), a także przepadek zabezpieczonych dowodów rzeczowych, kary grzywny i zasądzenie kosztów procesu. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Sąd.

Sprawa była realizowana w kwietniu 2016 roku, w wyniku wielotygodniowej pracy operacyjnej prowadzonej przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze współpracujących z Prokuraturą Rejonową w Zielonej Górze. W wyniku prowadzonych działań operacyjnych policjanci zatrzymali 10 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i utrudnianie śledztwa oraz zabezpieczyli znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Policjanci zatrzymali 4 osoby na terenie Zielonej Góry, a także 6 osób w różnych miejscowościach woj. dolnośląskiego. Do zatrzymania jednej z nich – 27-letniego Łukasza Z. zaangażowani zostali policjanci z sekcji antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp., ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyzna może posiadać broń lub inne niebezpieczne przedmioty.

Podczas zatrzymań i przeszukań w mieszkaniach lub samochodach zatrzymanych osób, policjanci znaleźli narkotyki – marihuanę lub inne substancje zabronione –metaamfetaminę. Część środków była już poporcjowana na tzw. „działki” handlowe. Tak szybka i duża realizacja była możliwa dzięki ścisłej współpracy zielonogórskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Prokuraturą Rejonową w Zielonej Górze. W trakcie prowadzonej sprawy prokurator nadzorujący śledztwo na bieżąco wystawiał postanowienia o zatrzymaniu osób i przeszukaniu wskazanych adresów czy też występował z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie – w stosunku do jednego z zatrzymanych (Sąd Rejonowy przychylił się wniosku i aresztował mężczyznę na 3 miesiące) Dzięki ścisłej współpracy zielonogórskiej Policji i Prokuratury Rejonowej, w tej wielowątkowej sprawie zatrzymano wszystkie osoby działające wspólnie w przestępczym procederze.

KMP Zielona Góra

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u