Rozpowszechniał nielegalnie papierosy

05 kwiecień 2016
Autor: 

3 kwietnia 2016 r. funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG ujawnili papierosy bez akcyzy warte ponad 180 tysięcy złotych. Towar znajdował się w specjalnie skonstruowanych skrytkach w samochodzie dostawczym.

Funkcjonariusze skontrolowali samochód dostawczy marki Fiat Ducato w okolicach Żar. Kierowca twierdził, że udaje się po meble do Holandii. Uwagę strażników granicznych zwróciło jednak wnętrze pojazdu. Po dokładnych oględzinach okazało się, że w przestrzeni ładunkowej skonstruowane zostały schowki, w których ukryto nielegalne papierosy.

W skrytkach znajdowało się 273,5 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy; ich wartość to 181,6 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli przerobiony pojazd oraz towar i zatrzymali kierowcę. Mężczyźnie, 31-letniemu mieszkańcowi województwa lubelskiego, przedstawiono zarzut paserstwa celno–skarbowego, za który grozi wysoka grzywna, trzy lata pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u