Rozpowszechniał nielegalnie papierosy

05 kwiecień 2016

3 kwietnia 2016 r. funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG ujawnili papierosy bez akcyzy warte ponad 180 tysięcy złotych. Towar znajdował się w specjalnie skonstruowanych skrytkach w samochodzie dostawczym.

Funkcjonariusze skontrolowali samochód dostawczy marki Fiat Ducato w okolicach Żar. Kierowca twierdził, że udaje się po meble do Holandii. Uwagę strażników granicznych zwróciło jednak wnętrze pojazdu. Po dokładnych oględzinach okazało się, że w przestrzeni ładunkowej skonstruowane zostały schowki, w których ukryto nielegalne papierosy.

W skrytkach znajdowało się 273,5 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy; ich wartość to 181,6 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli przerobiony pojazd oraz towar i zatrzymali kierowcę. Mężczyźnie, 31-letniemu mieszkańcowi województwa lubelskiego, przedstawiono zarzut paserstwa celno–skarbowego, za który grozi wysoka grzywna, trzy lata pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.