Policyjne motocykle wyruszyły na drogi powiatu zielonogórskiego…

05 kwiecień 2016
Autor: 
KMP Zielona Góra

Od kilku dni na drogach powiatu zielonogórskiego zaobserwować można policyjne motocykle, które wyruszyły na ulice Zielonej Góry i patrolują główne ciągi komunikacyjnie miasta, jak i drogi całego powiatu.

Oprócz patrolowania ulic policjanci na motocyklach kierowani są także do obsługi zdarzeń drogowych. Można to było zauważyć wczoraj na jednej z ulic Zielonej Góry, kiedy to doszło do kolizji drogowej między dwoma pojazdami. Jak ustalił przybyły na miejsce patrol, sprawca zdarzenia drogowego nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem, powodując zderzenie boczne pojazdów. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w kwocie 250 zł.

W trakcie przeprowadzanych na miejscu kolizji czynności, policjanci zauważyli jadący w ich kierunku samochód osobowy, którego kierujący korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy. Nie przerwał rozmowy nawet wtedy, gdy zobaczył policyjny patrol. W związku z ujawnieniem wykroczenia, policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Mężczyzna za popełnione wykroczenie drogowe został ukarany mandatem w wysokości 200 zł i otrzymał 5 pkt karnych.

Wiosenna aura sprzyja również tym, że na ulicach z dnia na dzień przybywa rowerzystów, motorowerzystów i kierujących skuterami. Dlatego zielonogórscy policjanci zwracają szczególną uwagę na ich zachowanie na drogach i przestrzeganie przepisów drogowych przez kierujących jednośladami, a także sprawdzają jak wobec nich zachowują się kierujący samochodami.

Pamiętajmy, aby poruszając się po drogach, należy szanować każdego uczestnika ruchu drogowego, czy to kierującego samochodami czy jednośladami. Dlatego w każdej sytuacji nie zapominajmy o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Jadąc motocyklem czy skuterem pamiętajmy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa:

 • dostosuj prędkość do warunków panujących na drogach
 • nie jedź slalomem między pojazdami
 • zawsze zakładaj kask ochronny
 • pamiętaj o odzieży ochronnej
 • niedopuszczalna jest jazda w krótkich spodenkach, klapkach i bez kasku
 • samo ubranie ochronne i kask nie zapewnią bezpieczeństwa
 • jedź wolno i ostrożnie
 • zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego
 • przestrzegaj przepisów kodeksu drogowego
 • nie przeceniaj swoich umiejętności
 • nie ryzykuj na drodze, nawet niegroźna kolizja czy wywrotka grozi utratą zdrowia lub życia
 • nie siadaj za kierownicę po alkoholu lub narkotykach
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u