Rozpowszechniał nielegalne pliki muzyczne

05 kwiecień 2016

Żagańscy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili 25 zarzutów mężczyźnie podejrzanemu o utrwalanie i rozpowszechnianie nielegalnych plików muzycznych oraz o umyślne paserstwo programów komputerowych.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu kończą dużą sprawę, związaną z łamaniem praw autorskich i paserstwem programów komputerowych. W czasie prowadzonego postępowania policjanci zebrali materiał dowodowy związany z popełnieniem 25 przestępstw.

Policjanci przedstawili 37-letniemu mieszkańcowi Żagania zarzuty dotyczące utrwalania i tym samym rozpowszechniania nielegalnych plików muzycznych oraz plików z filmami fabularnymi ( 5 zarzutów związanych z utrwalaniem i rozpowszechnianiem 20 plików muzycznych i 38 filmów). Druga część postanowienia o przedstawieniu zarzutów dotyczy 20 przestępstw związanych z paserstwem oprogramowań komputerowych o wartości prawie 6 tys. złotych.

W czasie prowadzonego postępowania w tej sprawie policjanci zabezpieczyli w miejscu zamieszkania podejrzanego komputer i płyty z nagranymi plikami muzycznymi oraz oprogramowaniami komputerowymi. Zakończone postępowanie w tej sprawie zostanie z aktem oskarżenia przekazane przez Prokuraturę Rejonową w Żaganiu do sądu. Za paserstwo programów komputerowych podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i przepadek zabezpieczonego sprzętu i płyt. Dodatkowo, zgodnie z ustawą o prawie autorskim, jeśli ktoś bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.