Pożar gorzowskiej katedry (ZDJĘCIA i FILM)

01 lipiec 2017
Autor: 

Do groźnego pożaru doszło w sobotnie popołudnie. Zapalił się dach gorzowskiej katedry. Na miejsce zostały ściągnięte zastępy straży pożarnej z powiatu gorzowskiego. Akcja jest bardzo utrudniona.

Koło godziny 18:30 gorzowska straż pożarna dostała zgłoszenie o pożarze katedry. Na straż pożarną zadzwoniła pani Katarzyna, która wraz z synem i mężem wracała z nadwarciańskich błoń do miasta.

Na miejsce zostało zadysponowanych 20 wozów strażackich z całego powiatu oraz z teren województwa – w tym 13 wozów gaśniczych i 4 drabiny. - Akcja gaśnicza jest bardzo ciężka. Staramy się dotrzeć do źródła ognia – mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Kiedy ogień pojawił się pod kopułą katedry, w tym czasie w środku odbywała się msza.

- Wbiegliśmy z mężem i synkiem do środka, aby powiadomić księdza o tym, że dach się pali. Wszyscy byli w szoku, bo o niczym nie widzieli. Ksiądz od razu zarządził ewakuację. Wszystko odbyło się spokojnie, bez większej paniki. Ale to jest po prostu szok, że coś takiego się w ogóle dzieje - opowiada pani Katarzyna.

Aktualizacja: 01.07.2017 21:30

Pożar gorzowskiej katedry wciąż nieopanowany, strażacy z Gorzowa, powiatu gorzowskiego i województwa lubuskiego walczą od kilku godzin. Wszyscy podkreślają, jak ważny jest to zabytek dla miasta. O tym, jak wygląda obecnie sytuacja i walka z ogniem opowiada Bartłomiej Mądry z gorzowskiej straży pożarnej.

Źródło: gorzowianin.com

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

 • Spotkanie z grami planszowymi

  Spotkanie z grami planszowymi

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne, dla dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przychodzimy ze swoimi “planszówkami” lub bez.

 • Karnawałowy koncert familijny

  Karnawałowy koncert familijny

  Zgaduj-zgadula, co to jest: do tańcowania albo do słuchania, wesoły albo smutny, szybki albo wolny, krótki albo długi, ale zawsze piękny?

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u