Włamywał się do automatów wrzutowych na myjniach

20 kwiecień 2016
Autor: 

Policjanci służby patrolowej zatrzymali chwilę po zdarzeniu sprawcę kradzieży z włamaniem do automatów wrzutowych. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na wydanie przez Sąd Rejonowy decyzji o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

18 kwietnia w nocy, właściciel myjni samochodowej przy ul. Zacisze podjechał na jej teren, a by sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Podczas sprawdzania automatów wrzutowych zauważył, że w jednym są wyłamane zamki i brakuje bilonu, natomiast inne są uszkodzone, ale sprawca nie zdołał dostać się do wnętrza. Natychmiast powiadomił policję.

Przybyli na miejsce policjanci służby patrolowej obejrzeli nagranie z monitoringu i wytypowali miejsca, do których mógł udać się potencjalny sprawca. Doświadczenie policjantów w zatrzymywaniu sprawców tego typu przestępstw spowodowało, że na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli mężczyznę, w którym rozpoznali sprawcę widzianego na nagraniu z monitoringu myjni. Przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli dużą ilość bilonu. Ponadto podczas przeszukania mundurowi znaleźli przy nim dwa portfele - jak się później okazało – pochodzące z przestępstwa.

Zatrzymany to 37-letni Paweł B., mieszkaniec Zielonej Góry. Mężczyzna przyznał się do włamań do co najmniej 5 automatów wrzutowych na myjniach w różnych rejonach miasta. Policjanci sprawdzają czy nie jest sprawcą także innych podobnych przestępstw. 37-latek był już wcześniej notowany za wymuszenie rozbójnicze.

Paweł B. usłyszał zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Wartość strat spowodowanych przez niego właściciel wycenił na co najmniej kilkaset złotych.

Materiały sprawy wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zostały przesłane do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował mężczyznę na 2 miesiące.

KMP Zielona Góra

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u