Prawie trzy promile i kilkadziesiąt ton na drodze

20 kwiecień 2016

Nawet dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów może orzec sąd wobec obywatela Rosji. Mężczyzna jechał samochodem ciężarowym z naczepą mając prawie trzy promile alkoholu. Został zatrzymany przez patrol gorzowskiej drogówki.

Policjanci ruchu drogowego podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ujawniają wykroczenia kierujących i pieszych, a także zajmują się obsługą i zabezpieczeniem zdarzeń drogowych – kolizji i wypadków. Ogromną wagę przykładają do stanu trzeźwości kierujących. Działania gorzowskiej drogówki, takie jak „Trzeźwy kierowca”, podczas których mundurowi w białych czapkach dokonują licznych kontroli trzeźwości (ponad 43 tys. w I kwartale 2016 r.) powodują, że kierowcy nie ryzykują jazdy po alkoholu. Niestety, nie zawsze tak się dzieje.

We wtorek (19 kwietnia) policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Różankach pojazd ciężarowy z naczepą, który jechał w kierunku Strzelec Krajeńskich. Ciężarówką kierował 48-letni obywatel Rosji. Podczas rozmowy z kierowcą mundurowi wyczuli alkohol. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma prawie trzy promile alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do gorzowskiej komendy, aby wykonać kolejne badanie, które potwierdziło, że jest nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a ciężarówka, którą jechał została odholowana na policyjny parking. Obywatel Rosji po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów.

Nie trudno sobie wyobrazić, jak tragiczne skutki mógłby mieć wypadek drogowy, w którym uczestniczyłaby kilkudziesięciotonowa ciężarówka, prowadzona przez osobę, która wsiadła za kierownicę po alkoholu. Skuteczna praca policjantów gorzowskiej drogówki doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego i wyeliminowania go z ruchu.

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u