Przede wszystkim szkolenie

20 kwiecień 2016
Autor: 

Od kilku dni 155 żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych oraz 21 rezerwistów uzupełnienia zasadniczego szkoli się żołnierzami wielkopolskiej Brygady w ramach ćwiczeń rotacyjnych.

W szkoleniu opartym na zajęciach programowych pododdziałów 17 wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej (17WBZ) uczestniczy 155 żołnierzy NSR oraz 21 rezerwistów uzupełnienia zasadniczego. Dla wielu z nich jest to szansa na zdobycie nowych umiejętności natomiast dla tych, którzy odbywają ćwiczenie po raz kolejny jest to droga do zawodowej służby wojskowej.

Dowódcy pododdziałów konstruując plan ćwiczeń starali się wykorzystać jak najintensywniej czas, który mają do dyspozycji z młodymi adeptami sztuki wojennej. Dodatkowo, aby dotychczasowe zajęcia miały jak najbardziej interesujący przebieg wykorzystali wiele obiektów szkoleniowych, takich jak strzelnice, pasy ćwiczeń czy obiekty przykoszarowe. W trakcie tygodniowego szkolenia szczególną uwagę skupiono na szkoleniu strzeleckim, saperskim oraz wyszkoleniu taktycznym.

Szkolenie ogniowe zorganizowane było w oparciu o zajęcia 15 batalionu Ułanów Poznańskich. Zarówno żołnierze NSR, jak i Ci na co dzień służący w 15 batalionie Ułanów Poznańskich (15bUP) zaangażowali się w szkolenie, dzięki czemu efekty i postępy w wyszkoleniu widoczne były już po kilku pierwszych dniach.

Tekst: por. Dorota Kusiak, zdjęcia: kpr. Sebastian Czyżowicz

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Pod znakiem husarskich skrzydeł w Niderlandach

  Pod znakiem husarskich skrzydeł w Niderlandach

  Zgodnie z wieloletnią tradycją w nadchodzący weekend w stolicy Północnej Brabancji - Bredzie delegacja Czarnej Dywizji odda hołd swoim poprzednikom, żołnierzom 1. Polskiej Dywizji Pancernej, wyzwolicielom Holandii w październiku 1944 roku.

 • Brąz dla pancerniaków

  Brąz dla pancerniaków

  We wtorek, 10 października w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbyło się spotkanie przedstawicieli mediów z żołnierzami, którzy wywalczyli podium w zawodach Worthington Challenge w Kanadzie.

 • Worthington Challenge 2017 (ZDJĘCIA)

  Worthington Challenge 2017 (ZDJĘCIA)

  Pierwsze dwa dni kanadyjskich zawodów Worthington Challenge 2017, były dla polskich czołgistów z 10 Brygady Kawalerii Pancernej prawdziwym sprawdzianem ich umiejętności, wiedzy, wytrzymałości fizycznej i ducha walki.

 • Szkolenie SERE B (ZDJĘCIA)

  Szkolenie SERE B (ZDJĘCIA)

  We wrześniu w Wielkopolskiej Brygadzie przeprowadzany jest cykl szkoleń przeznaczonych dla personelu wojskowego objętego średnim poziomem ryzyka zajścia zdarzenia izolacji na teatrze działań.

 • Szlachetny gest policjantów i żołnierzy (ZDJĘCIA)

  Szlachetny gest policjantów i żołnierzy (ZDJĘCIA)

  Policjanci oraz pracownicy cywilni z Międzyrzecza zebrali zabawki i artykuły szkolne, które trafią do ubogich dzieci w Bośni i Hercegowinie. Oficjalne przekazanie zebranych rzeczy żołnierzom z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. To wspólny gest, który z pewnością będzie kontynuowany, aby wspomóc potrzebujących z południowo-wschodniej części Europy.

 • Na szlaku do Normandii

  Na szlaku do Normandii

  W tym roku mija dokładnie dwadzieścia lat od pierwszego wyjazdu oficjalnej delegacji Czarnej Dywizji na „polskie pole bitwy” rozciągające się w centrum Normandii. Tak określili Falaise i Chambois alianci miejsce, gdzie polscy pancerniacy pod dowództwem generała Stanisława Maczka stoczyli w sierpniu 1944 roku swoją najkrwawszą bitwę.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u