Zabezpieczono wyroby tytoniowe wartości 84000 tys. zl

21 kwiecień 2016
Autor: 

Gubińscy policjanci udaremnili przedostanie się na polski rynek blisko 3,5 tys. paczek papierosów oraz 37 kg krajanki tytoniowej.

 

Nielegalne wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 86 tys. zł. Z kolei policjanci z Sulęcina zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który w samochodzie przewoził 60 kg nielegalnego tytoniu.

Do zabezpieczenia wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych doszło w środę (20 kwietnia) w Gubinie. Praca operacyjna kryminalnych doprowadziła do uzyskania informacji o mężczyznach, którzy mogą posiadać przy sobie wyroby tytoniowe bez akcyzy. Policjanci znale źli i zabezpieczyli w trzech samochodach prawie 3,5 tys. paczek papierosów różnych marek oraz 37 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków skarbowych. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów oraz krajanki tytoniowej to ponad 86 tys. zł.

Również do udaremnienia nielegalnych wyrobów tytoniowych doszło w Lubniewicach. Policjanci sulęcińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Mercedesa. Podczas kontroli pojazdu mundurowi ujawnili trzy worki wypełnione nielegalnym tytoniem. 52-letni mieszkaniec powiatu sulęcińskiego został zatrzymany. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość zabezpieczonej krajanki wynosi 46 tysięcy złotych.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Wypadek pod Gubinem. Droga jest zablokowana.

  Wypadek pod Gubinem. Droga jest zablokowana.

  Dziś około 13 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką 286, tj. Czarnowice - Gubin - przejście graniczne Gubinek doszło do zdarzenia z udziałem 3 samochodów osobowych. Droga jest zablokowana. Policja zorganizowała objazd.

 • Lubuska KAS zatrzymała handlarzy nielegalnym tytoniem

  Lubuska KAS zatrzymała handlarzy nielegalnym tytoniem

  W wyniku przeszukania w jednym z mieszkań w Zielonej Górze funkcjonariusze lubuskiej KAS zabezpieczyli dowody prowadzenia handlu nielegalnym tytoniem. Straty skarbu państwa wstępnie oszacowano na 355 tysięcy złotych. Zatrzymane zostały dwie osoby podejrzane o zorganizowanie przestępczej działalności.

 • Kierował osobówką mając 1,5 promila. Zatrzymany podczas działań "Trzeźwy kierowca"

  Kierował osobówką mając 1,5 promila. Zatrzymany podczas działań "Trzeźwy kierowca"

  Policjanci powiatu krośnieńskiego prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 5 w Gubinie. Niestety nie wszystkie osoby za kierownicą były trzeźwe. Kierujący osobowym renault miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole.

 • Bez zezwolenia poszukiwał zabytków. W jego domu zabezpieczono 130 przedmiotów oraz marihuanę

  Bez zezwolenia poszukiwał zabytków. W jego domu zabezpieczono 130 przedmiotów oraz marihuanę

  Kryminalni z Krosna Odrzańskiego i Gubina zatrzymali mężczyznę, który za pomocą detektora metali szukał bez zezwolenia ukrytych zabytków w ziemi. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 130 wydobytych przedmiotów.

 • Poszukiwany 31-latek legitymował się dowodem osoby przebywającej w areszcie

  Poszukiwany 31-latek legitymował się dowodem osoby przebywającej w areszcie

  Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Gubina. Mężczyzna w trakcie czynności posługiwał się dowodem osobistym należącym do osoby przebywającej w areszcie a auto, którym kierował miało przyczepione tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży z terenu Niemiec.

 • Zespół FARBEN LEHRE zagra w Gubinie

  Zespół FARBEN LEHRE zagra w Gubinie

  Zespół FARBEN LEHRE serdecznie zaprasza na koncert w ramach trasy STACJA WOLNOŚĆ Tour 2019. Spotykamy się w sobotę, 26 października 2019 w GUBINIE, w pubie SUCHY. Support: ŻÓŁTA FEBRA.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u