Rondo im. Ireny Sendlerowej (Wideo)

22 kwiecień 2016
Autor: 

Szymon Płóciennik, student Uniwersytetu Zielonogórskiego wyszedł z inicjatywą nazwania ronda znajdującego się na Trasie Północnej, pomiędzy Przylepem a ul. Zjednoczenia imieniem Ireny Sendlerowej.

Wszyscy radni, nie zależnie od ugrupowania poparli inicjatywę. W sprawę zaangażowała się również Młodzieżowa Rada Miasta. Zdaniem radnego Pawła Wysockiego postać pani Ireny Sendlerowej jest godna upamiętnienia i jej historia powinna być znana każdemu młodemu człowiekowi. Pokazywała, że można walczyć nie sięgając po broń.

Pomysł zostanie poddany głosowaniu na majowej Sesji Rady Miasta. A jak Wy uważacie? Czy rondo przed Przylepem powinno nosić nazwę Ireny Sendlerowej, a może powinno być powiązane z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej? Może macie jeszcze inne pomysły?

News powstał w ramach Dni Przedsiębiorczości przez uczniów VLO z Zielonej Góry, Oliwię Bzowy, Kacpra Polenceusza oraz Kamila Maćków.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u