Policja na rowerach złapała złodzieja

05 maj 2016
Autor: 

Szybka reakcja pokrzywdzonego i mobilności policjantów na rowerach doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży roweru. Mienie zostało odzyskane, a złodziejowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrol rowerowy świebodzińskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Zbąszynku skradziono rower. Właściciel skradzionego jednośladu ruszył na poszukiwania i udał się w stronę sąsiedniej miejscowości. Policjanci w tym czasie sprawdzili inną drogę możliwego odjazdu złodzieja. Po kilku minutach pokrzywdzony rozpoznał swój rower i ujął mężczyznę, który na nim jechał. W tym samym czasie na miejsce dojechali policjanci z patrolu rowerowego. Skradziony rower i saszetka z zawartością dokumentów i pieniędzy zostały odzyskane. W związku z podejrzeniem kradzieży roweru 23-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież wartego ponad 1000 złotych roweru, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrole rowerowe będą dbały o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu świebodzińskiego do jesieni. Ich skuteczność i mobilność podkreślają sami mundurowi. Wykorzystanie roweru w codziennej służbie ułatwia dotarcie w miejsca, do których dojazd radiowozem jest niemożliwy lub znacznie utrudniony.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u