W Zielonej Górze zapłacisz kartą za mandat

02 luty 2018
Pixabay

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oprócz niezbędnego wyposażenia zabierają od kilku dni do służby także terminale płatnicze. Dzięki temu osoby ukarane mandatem za wykroczenia mogą zapłacić mandat za pomocą karty płatniczej. Chętnych nie brakuje!

Od kilku dni, osoby ukarane mandatem za wykroczenia drogowe mogą zapłacić mandat na miejscu poprzez terminale płatnicze obsługiwane przez policjantów. Takie działanie umożliwiło policjantom Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Zaledwie po kilku dniach policjanci zauważyli, że wiele osób bardzo chętnie korzysta z takiego rozwiązania. Dotychczas, gdy policjant wystawił mandat karny bezgotówkowy, ukarany miał 7 dni na jego opłacenie na poczcie lub przez Internet. Dzięki terminalom płatniczym, wybór formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. W przypadku płatności kartą, przyjmujący mandat nie poniesie żadnych kosztów wynikających z opłat bankowych. To rozwiązanie będzie również dostępne dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie złotówki.

Przypominamy, że nie wszystkie patrole Policji będą wyposażone w terminale.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.