19-latek strzelał do uczniów z okna internatu

13 kwiecień 2018
Autor:  Redakcja
19-latek strzelał do uczniów z okna internatu KWP Gorzów Wlkp.

Ślady na ręce oraz w okolicy skroni ma dwoje uczniów, którzy zostali ostrzelani podczas gry w piłkę na szkolnym boisku. Podejrzanym jest 19-letni uczeń tej samej placówki. Strzelał plastikowymi kulkami z repliki broni ASG z okna internatu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

W sobotę, 7 kwietnia, w miejscowości Rogoziniec na terenie Technikum Leśnego odbywały się Dni Otwarte, które miały na celu promowanie szkoły dla przyszłych uczniów. Jednocześnie kilkoro chłopców - uczniów tej szkoły, grało na boisku w piłkę nożną. W pewnym momencie dwóch z nich poczuło ból.

Nieznany przedmiot uderzył w jednego z chłopców między innymi w skroń, niebezpiecznie blisko oka. Drugi został postrzelony w okolice uda. Na szczęście żaden z poszkodowanych nie odniósł poważniejszych obrażeń. - Jak się później okazało zostali oni ostrzelani z repliki broni ASG gdzie plastikowe kulki z dużą prędkością wystrzeliwane są za pomocą zbiorniczka z gazem CO2 - mówi st. sierż. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji.

Świebodzińscy funkcjonariusze natychmiast po zgłoszeniu zatrzymali 19-letniego ucznia tej szkoły, który strzelał do grających. W miejscu jego zamieszkania zostały zabezpieczone dwie sztuki replik broni ASG. - Broń zostanie w najbliższym czasie poddana badaniu przez biegłego specjalistę z zakresu broni palnej. Po wykonaniu badania broni oraz dodatkowo prowadzonych badaniach medycznych prokurator nie wyklucza rozszerzenia zakresu stawianych podejrzanemu zarzutów - podaje Zbigniew Fąfera z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

- Mężczyźnie przedstawiono obecnie dwa zarzuty naruszenia czynności narządów ciała trwające nie dłużej niż 7 dni - dodaje st. sierż. Sławek.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Nie będzie również uczestniczył w zajęciach zainteresowań bronią ASG.

- Uczeń przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, a także wyraził skruchę. Za powyższy, bezmyślny czyn, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 - informuje sierż. szt. Marcin Ruciński ze świebodzińskiej policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u