Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali pojazdy o wartości 270 000 zł

09 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali pojazdy o wartości 270 000 zł SG

W wyniku działań prowadzonych przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świecku odzyskano trzy skradzione w Niemczech pojazdy o szacunkowej wartości 270 000 złotych.

Pierwszy z zatrzymanych do kontroli pojazdów marki Nissan Quashqai o szacunkowej wartości 55 000 zł miał założone fałszywe niemieckie tablice rejestracyjne. Ponadto kierowca nie posiadał żadnych dokumentów samochodu. W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że samochód widnieje jako utracony w Niemczech. 33-letni kierowca, mieszkaniec województwa mazowieckiego został zatrzymany.

Drugi z odzyskanych pojazdów marki Nissan X-Trail o wartości 140 000 złotych został zatrzymany do kontroli w środę, 6 czerwca. 22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego również nie posiadał żadnych dokumentów samochodu, a w bagażniku ujawniono tablice rejestracyjne od innego auta. Kierowca został zatrzymany.

Również w piątek, 8 czerwca, funkcjonariusze wytypowali do kontroli pojazd marki Mazda CX 3. Kierowca pomimo wyraźnych sygnałów nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze podjęli pościg, ale gdy kierowca wyskoczył z samochodu i wbiegł do pobliskiego lasu funkcjonariusze utracili z nim kontakt wzrokowy. Poszukiwania w pobliskiej okolicy nie przyniosły rezultatu. Po sprawdzeniu okazało się, że auto o szacunkowej wartości 75 000 zł również zostało skradzione na terytorium Niemiec.

- Wszystkie odzyskane pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a zatrzymanych kierowców przekazano funkcjonariuszom z KPP w Słubicach, którzy dalej będą prowadzić czynności - mówi kpt. SG Rafał Potocki z Nadodrzańskiego Oddziału.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u