Straż Graniczna zatrzymała Ukrainkę posługującą się fałszywym rumuńskim dowodem

11 czerwiec 2018
Straż Graniczna zatrzymała Ukrainkę posługującą się fałszywym rumuńskim dowodem Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze ze wspólnej Polsko -Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która aby swobodnie podróżować i pracować udawała obywatelkę Rumunii.

8 czerwca, w autokarze wjeżdżającym do naszego kraju funkcjonariusze wylegitymowali kobietę, która przedstawiła do kontroli rumuński dowód osobisty. Wygląd dokumentu wzbudził wątpliwości funkcjonariuszy, co do jego autentyczności. Jak wykazała szczegółowa analiza dowód był podrobiony. Podróżną zatrzymano.

Okazało się, że sfałszowanym rumuńskim dowodem posługiwała się 43-letnia obywatelka Ukrainy. Dokument, który kupiła na terenie Ukrainy za 250 Euro był jej potrzebny aby swobodnie podróżować i pracować w Europie.

Cudzoziemka posługiwała się podrobionym rumuńskim dowodem pomimo że w swoim oryginalnym paszporcie posiadała ważną polska wizę z prawem do pracy. Kobiecie postawiono zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem oraz wyłudzenia polskiej wizy.

Obywatelka Ukrainy przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszącej 2 lata oraz karze grzywny. Komendant Placówki SG w Świecku uniewaznił obywatelce Ukrainy posiadaną wizę oraz zobowiązał ją do powrotu orzekając jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na teren naszego kraju i innych państw obszaru Schengen przez okres 1 roku.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u