Kolizja na DK-32 na wysokości Radomii. Zderzyły się 3 osobówki oraz autobus. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA)

18 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Wypadek na DK-32 na wysokości Radomii. Zderzyły się 3 osobówki oraz autobus. Dwie osoby ranne Redakcja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 17 lipca. Krótko przed godziną 23:00 dyżurny operacyjny zielonogórskich strażaków otrzymał zgłoszenie o wypadku na trasie Zielona Góra - Leśniów Wielki. Na wysokości miejscowości Radomia zderzyły się 3 samochody osobowe oraz autobus PKS. Na dodatek jedna z osobówek wylądowała w rowie. Do szpitala trafiły dwie osoby. Droga była zablokowana.

Kierujący Audi jechał za autobusem zielonogórskiego PKS. Nagle kierowca autobusu gwałtownie zahamował. - Kierujący osobowym Audi chciał uniknąć zderzenia i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z Hyundaiem - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Jednak to nie był jeszcze koniec. Audi odbiło się od Hyundaia, uderzyło w bok autobusu, a na koniec trafiło jeszcze w Forda i wleciało do przydrożnego rowu. Na jezdni oraz poboczu rozsypało się wiele szkła oraz elementów karoserii.

Do zdarzenia wysłano 2 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicznej nr 2 w Zielonej Górze oraz kolejne dwa z pobliskich jednostek OSP w Leśniowie Wielkim i Świdnicy. Strażacy po dojeździe od razu zabezpieczyli miejsce akcji oraz rozbite pojazdy. W międzyczasie inni ratownicy przystąpili do udzielania pomocy dwóm osobom poszkodowanym.

Wkrótce na miejsce dotarły dwa zespoły pogotowia. Ratownicy sprawnie zdiagnozowali rannych jeszcze na miejscu zdarzenia. Kierujący z Audi oraz Hyundaia doznali jedynie lekki stłuczeń.

Na drodze przez blisko 3 godziny pracowali policjanci z zielonogórskiej drogówki, którzy ustalali wszystkie okoliczności tego incydentu. W działaniach wspomagali ich funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

- Winnym zdarzenia został kierujący Audi. Funkcjonariusze nałożyli na niego manadat karny w wysokości 500 złotych i 6 punktów karnych. Wszyscy byli trzeźwi - dodaje podinsp. Barska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u