Strażacy ochotnicy z Ochli usuwali niebezpieczny dla człowieka Barszcz Sosnowskiego

02 sierpień 2018
Autor: 
Strażacy ochotnicy z Ochli usuwali niebezpieczny dla życia i zdrowia Barszcz Sosnowskiego OSP KSRG Ochla

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochli w sile jednego zastępu zostali zadysponowani do usunięcia niebezpiecznej dla zdrowia człowieka rośliny - Barszczu Sosnowskiego.

Strażacy z Ochli w specjalnym kombinezonie oraz sprzęcie ochrony dróg oddechowych przy pomocy kos spalinowych wycinali Barsz Sosnowskiego. Roślina ta rozrasta się w niebywałym tempie, a jej zwalczanie jest bardzo ciężkie, ponieważ barszcz wytwarza silne toksyny, które w negatywny sposób oddziałują na skórę.

Barszcz Sosnowskiego jest szczególnie niebezpieczny w okresie kwitnienia i owocowania, kiedy odnotowuje się wysoką temperaturę powietrza. Wtedy nawet pośredni kontakt z tą rośliną może doprowadzić do poparzenia skóry II oraz III stopnia.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u