Pożar traw w Kłopocie. Łąka była sucha jak wiór. Po kilku minutach ogień objął 1,5 hektara (ZDJĘCIA)

20 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Pożar traw w Kłopocie. Łąka była sucha jak wiór. Po kilku minutach ogień objął 1,5 hektara OSP Cybinka

Do pożaru doszło w niedzielę, 19 sierpnia. O godzinie 13:30 dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Słubicach odebrał zgłoszenie o pożarze nieużytków w pobliżu Kłopotu. Słup dymu był widoczny już z kilkunastu kilometrów. Ogień szybko rozprzestrzenił się na powierzchnię 1,5 hektara.

Pożar wybuchł na międzywale rzeki Odra w pobliżu ruin mostu w Kłopocie. Chmurę dymu można było dostrzec już z kilkunastu kilometrów. Do akcji zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej z pobliskich jednostek OSP w Cybince, Białkowie, Grzmiącej oraz Rąpicach. Sytuacja na miejscu była bardzo trudna, ponieważ ogień cały czas szybko się rozprzestrzeniał.

Na miejscu jako pierwszy pojawił się samochód patrolowo-gaśniczy z Nadleśnictwa Cybinka. Leśnicy błyskawicznie znaleźli się u czoła pożaru, gdzie starali się za wszelką cenę ograniczyć możliwość dalszego rozprzestrzeniania się ognia.

Już po chwili z korony wału pomagali im ochotnicy. - Przy wykorzystaniu kilku prądów wody oraz tłumic, w pocie czoła, stoczyliśmy walkę aby jak najszybciej zlikwidować źródło ognia. Po kilkunastu minutach udało nam się to osiągnąć - Przy wykorzystaniu kilku prądów wody oraz tłumic, w pocie czoła, stoczyliśmy walkę aby jak najszybciej zlikwidować źródło ognia. Po kilkunastu minutach udało nam się to osiągnąć - relacjonują strażacy z Cybinki.

Pod koniec działań strażacy musieli już tylko dogasić pogorzelisko. Metr po metrze dokładnie przelewali oni nieużytki. Po blisko 4 godzinach działania na miejscu zdarzenia zostały zakończone. Łącznie spłonęło około 1,5 hektara traw. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zaprószenie ognia przez okolicznych wędkarzy.

Przypominamy, że obecnie w większości regionu panuje II stopień zagrożenia pożarowego. Wystarczy tylko jedna, mała iskra, aby doszło nawet do poważnego pożaru.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u