Śmiertelne potrącenie w Sulęcinie. 27-letnia kobieta zginęła na oczach męża. Sprawca jechał około 80 km/h

20 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Śmiertelne potrącenie w Sulęcinie. 27-letnia kobieta zginęła na oczach męża. Sprawca jechał około 80 km/h KPP Sulęcin

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 18 sierpnia. W godzinach wieczornych na ul. Emilii Pater w Sulęcinie młody kierowca śmiertelnie potrącił 27-letnią kobietę na przejściu dla pieszych. Żona zginęła na oczach swojego męża. Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość i lekceważenie przepisów przez 22-latka.

Do wypadku doszło przed godziną 21:30 w centrum Sulęcinia. - Kierujący Volkswagenem Polo 22-letni mieszkaniec gminy Sulęcin poruszający się Volkswagenem Polo pędził po mieście z prędkością około 80km/h. Gdy na ulicy E. Plater zbliżał się do przejścia dla pieszych na drogę weszła 27-letnia Justyna Ch. wraz z mężem - mówi asp. szt. Andrzej Barciński z sulęcińskiej policji.

Z uwagi na nadmierną prędkość, kierujący Volkswagenem nie zdołał zatrzymać pojazdu przed przejściem i potrącił kobietę. Jej mąż cudem uniknął podobnego losu. W wyniku zderzenia, Justyna Ch. doznała licznych obrażeń wielonarządowych. Kobieta zmarła na oczach swojego męża.

Młody sprawca wypadku został zatrzymany. W poniedziałek, 20 sierpnia, usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. - Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat ośmiu. Prokurator zastosował już wobec niego poręczenie majątkowe oraz dozór policji - dodaje asp. szt. Barciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.