Tragiczny wypadek pod Kostrzynem. Nie żyje kierowca ciężarówki, który ratował się przed zderzeniem. Osobówka wymusiła mu pierwszeństwo

24 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Tragiczny wypadek pod Kostrzynem. Nie żyje kierowca ciężarówki, który ratował się przed zderzeniem KPP Świebodzin/zdjęcie poglądowe

Wszystko wydarzyło się w piątek, 24 sierpnia, kilka minut po godzinie 12:00. Na odcinku drogi krajowej nr 22 pomiędzy Kostrzynem nad Odrą, a Słońskiem kierujący samochodem osobowym wymusił pierwszeństwo przejazdu na ciężarówce. 57-letni kierowca zestawu próbował uniknąć wypadku. Czołowo uderzył on w przydrożne drzewo. Zmarł na miejscu.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem wyjeżdżając z Czarnowa nie ustąpił pierwszeństwa na ciężarówce. 57-letni kierowca ciągnika siodłowego za wszelką cenę próbował uniknąć wypadku. Gdy zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu nieznacznie zahaczył on o osobówkę, a następnie czołowo uderzył w drzewo - mówi dla NewsLubuski.pl asp. Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji.

Kabina ciężarówki marki Man została kompletnie zniszczona. Niestety 57-letniego kierowcy nie udało się uratować. W osobowym Oplu podróżowały 4 osoby. Nikt z nich nie odniósł żadnych, poważnych obrażeń. Gdyby nie czujność 57-latka to zdarzenie z pewnością zakończyłoby się o wiele bardziej tragicznie.

Wcześniej na miejsce wypadku przyleciał śmigłowiec LPR z Gorzowa Wielkopolskiego. Obecnie pracują tam jedynie strażacy oraz funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczają teren działań. Przybył również prokurator. - Cały czas trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności oraz przyczyn tego tragicznego zdarzenia - dodaje asp. Jankowska.

Droga była zablokowana w obu kierunkach. Policjanci wprowadzili objazdy przez miejscowość Czarnów i Ośno Lubuskie.

 • Dwa pojazdy zderzyły się w Zielonej Górze. Jedno z aut wjechało na skarpę! (ZDJĘCIA)

  Dwa pojazdy zderzyły się w Zielonej Górze. Jedno z aut wjechało na skarpę! (ZDJĘCIA)

  Zderzenie dwóch pojazdów w Zielonej Górze. Na miejsce wezwane zostały służby. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Do strażackich komend trafiły tabletki z jodkiem potasu. "Jest to standardowa procedura"

  Do strażackich komend trafiły tabletki z jodkiem potasu. "Jest to standardowa procedura"

  Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej otrzymały tabletki z jodkiem potasu. Powód? Sytuacja w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u