Koniec ery papierowych gazetek. Elektroniczna rewolucja w toku

24 sierpień 2018
Autor: 
Koniec ery papierowych gazetek. Elektroniczna rewolucja w toku Adobe Stock

Wiele ton drewna rocznie jest wykorzystywanych do produkcji gazetek promocyjnych. A te tylko zalegają w skrzynkach pocztowych. Czyta je coraz mniej osób. Jest sposób na to, aby zadbać o środowisko i nie rezygnować z atrakcyjnych akcji rabatowych.

Tradycyjne gazetki reklamowe odchodzą do lamusa. Zalegają w skrzynkach pocztowych lub na wycieraczkach przed drzwiami mieszkań. Wiele osób w locie rzuci na nie okiem, a potem te od razu trafiają do kosza na śmieci. Szkoda, że sklepy decydują się jeszcze na tę formę reklamy. Nie dość, że nie przynosi to zamierzonych efektów, to jeszcze zaśmieca środowisko. Ja swojej cegiełki do takich działań nie dołożę, ale promocję i rabaty lubię. Jestem łowczynią okazji jakich mało, dlatego postanowiłam poszukać alternatywy dla gazetek reklamowych.

Bardzo szanuję firmy, które stawiają na nowoczesność i rozwój w Internecie. Dlatego pierwsze kroki skierowałam właśnie w tym kierunku. Na stronach niektórych sklepów można znaleźć gazetki online. Są czasowe akcje rabatowe, które umożliwiają kupno konkretnych produktów w okazyjnych cenach. O tym najczęściej informują kolorowe banery, które migoczą we wszystkich kolorach tęczy. Trudno to przeoczyć, jednak z drugiej strony, niekoniecznie mam czas i ochotę odwiedzać interesujące mnie strony każdego dnia, tylko po to, aby sprawdzić, czy akurat nie oferują ciekawej promocji. Wygodniej i łatwiej byłoby mieć wszystko w jednym miejscu. Poza tym, nie oszukujmy się, jest wiele sklepów, których nie znam, a ich oferta również mogłaby mnie zainteresować. Odłożyłam na bok opcję pierwszą, czyli codzienne sprawdzanie stron poszczególnych firm dla opcji drugiej, czyli AleRabat.com.

ilustracja

Jedzenie, ubrania, buty, książki… A to wszystko w niższych cenach niż standardowo i w jednym miejscu. Na tym portalu znaleźć można nie tylko informacje o najnowszych promocjach, ale też opłacalne kody rabatowe. Oczywiście na stronie są też gazetki sklepów stacjonarnych, więc nic nam nie umyka. Wszystko na jednej witrynie, a dzięki temu unikamy konieczności odwiedzania dziesiątków portali dziennie. Mnie osobiście urzekło to, że na AleRabat.com nie trzeba się rejestrować. Kody rabatowe są dostępne po jednym kliknięciu. Dla wygodnickich jest też opcja zapisania się do newslettera, dzięki któremu otrzymamy mejlowo informacje o najatrakcyjniejszych akcjach rabatowych. Zakres sklepów, które są dostępne na tej stronie jest dość spory. Dla mnie bardzo istotne jest to, że w jednym miejscu mogę znaleźć informacje o promocjach dotyczących ubrań, akcesoriów, sprzętów domowego użytku, elektroniki, książek i wielu, wielu innych.

ilustracja1

Co prawda w ten sposób kwestia uciążliwych gazetek reklamowych w skrzynkach pocztowych i pod naszymi drzwiami nie zostaje rozwiązana, ale od czegoś trzeba zacząć. Jeśli duże przedsiębiorstwa zauważą, że nikt nie czyta makulatury dostarczanej mieszkańcom w hurtowych ilościach, w końcu odpuszczą. Tam również są prowadzone badania, jeśli coś przestaje być opłacalne – staje się zbędne i jest likwidowane. Właśnie dlatego warto korzystać z portali internetowych, dzięki którym otrzymamy informacje dotyczące aktualnych rabatów i promocji.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

 • Na całym świecie 2/3 dzieci w wieku szkolnym nie ma dostępu do internetu w domu - raport UNICEF i ITU

  Na całym świecie 2/3 dzieci w wieku szkolnym nie ma dostępu do internetu w domu - raport UNICEF i ITU

  Według najnowszego raportu ITU oraz UNICEF pt. „Ile dzieci i młodzieży ma dostęp do internetu w domu?” problem w podobnym stopniu dotyka także młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat.

 • Pomysł na biznes – produkcja mebli z palet do domu i ogrodu

  Pomysł na biznes – produkcja mebli z palet do domu i ogrodu

  Wystartowanie ze swoim własnym biznesem może być świetnym sposobem na poprawę sytuacji materialnej. W dodatku pozwala na odnalezienie pracy, która będzie faktycznie sprawiała radość i przebywanie, w której będzie bardzo korzystne.

 • Dziś Dzień Domeny Internetowej

  Dziś Dzień Domeny Internetowej

  15 marca, 1985 roku zarejestrowano pierwszą komercyjną domenę internetową – symbolics.com, która istnieje do dziś. Z tej okazji, co roku 15 marca obchodzony jest Dzień Domeny Internetowej.

 • 800 przestępstw i 400 fałszywych faktur. Na czele procederu dyrektor firmy transportowej

  800 przestępstw i 400 fałszywych faktur. Na czele procederu dyrektor firmy transportowej

  Jeden z dyrektorów firmy transportowej działającej w Lubuskiem wykorzystał swoją pozycję w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W przestępczym procederze wspomagało go 7 różnych podmiotów. Wszyscy przez cały rok popełnili wspólnie ponad 800 czynów. Sprawa trafiła właśnie do zielonogórskiego sądu.

 • Robisz zakupy w sieci? Uważaj na internetowych oszustów!

  Robisz zakupy w sieci? Uważaj na internetowych oszustów!

  Nie trzeba nikogo przekonywać, że internet pełni dużą rolę w życiu człowieka. Jest on niemal obecny wszędzie i wykorzystywany przez wszystkich bez względu na wiek. Zapominamy jednak, że z sieci korzystają także oszuści, którzy bez skrupułów wykorzystają nasz brak ostrożności, niewiedzę czy też czasami naiwność tylko po to żeby nas okraść.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u