Koniec ery papierowych gazetek. Elektroniczna rewolucja w toku

24 sierpień 2018
Autor: 
Koniec ery papierowych gazetek. Elektroniczna rewolucja w toku Adobe Stock

Wiele ton drewna rocznie jest wykorzystywanych do produkcji gazetek promocyjnych. A te tylko zalegają w skrzynkach pocztowych. Czyta je coraz mniej osób. Jest sposób na to, aby zadbać o środowisko i nie rezygnować z atrakcyjnych akcji rabatowych.

Tradycyjne gazetki reklamowe odchodzą do lamusa. Zalegają w skrzynkach pocztowych lub na wycieraczkach przed drzwiami mieszkań. Wiele osób w locie rzuci na nie okiem, a potem te od razu trafiają do kosza na śmieci. Szkoda, że sklepy decydują się jeszcze na tę formę reklamy. Nie dość, że nie przynosi to zamierzonych efektów, to jeszcze zaśmieca środowisko. Ja swojej cegiełki do takich działań nie dołożę, ale promocję i rabaty lubię. Jestem łowczynią okazji jakich mało, dlatego postanowiłam poszukać alternatywy dla gazetek reklamowych.

Bardzo szanuję firmy, które stawiają na nowoczesność i rozwój w Internecie. Dlatego pierwsze kroki skierowałam właśnie w tym kierunku. Na stronach niektórych sklepów można znaleźć gazetki online. Są czasowe akcje rabatowe, które umożliwiają kupno konkretnych produktów w okazyjnych cenach. O tym najczęściej informują kolorowe banery, które migoczą we wszystkich kolorach tęczy. Trudno to przeoczyć, jednak z drugiej strony, niekoniecznie mam czas i ochotę odwiedzać interesujące mnie strony każdego dnia, tylko po to, aby sprawdzić, czy akurat nie oferują ciekawej promocji. Wygodniej i łatwiej byłoby mieć wszystko w jednym miejscu. Poza tym, nie oszukujmy się, jest wiele sklepów, których nie znam, a ich oferta również mogłaby mnie zainteresować. Odłożyłam na bok opcję pierwszą, czyli codzienne sprawdzanie stron poszczególnych firm dla opcji drugiej, czyli AleRabat.com.

ilustracja

Jedzenie, ubrania, buty, książki… A to wszystko w niższych cenach niż standardowo i w jednym miejscu. Na tym portalu znaleźć można nie tylko informacje o najnowszych promocjach, ale też opłacalne kody rabatowe. Oczywiście na stronie są też gazetki sklepów stacjonarnych, więc nic nam nie umyka. Wszystko na jednej witrynie, a dzięki temu unikamy konieczności odwiedzania dziesiątków portali dziennie. Mnie osobiście urzekło to, że na AleRabat.com nie trzeba się rejestrować. Kody rabatowe są dostępne po jednym kliknięciu. Dla wygodnickich jest też opcja zapisania się do newslettera, dzięki któremu otrzymamy mejlowo informacje o najatrakcyjniejszych akcjach rabatowych. Zakres sklepów, które są dostępne na tej stronie jest dość spory. Dla mnie bardzo istotne jest to, że w jednym miejscu mogę znaleźć informacje o promocjach dotyczących ubrań, akcesoriów, sprzętów domowego użytku, elektroniki, książek i wielu, wielu innych.

ilustracja1

Co prawda w ten sposób kwestia uciążliwych gazetek reklamowych w skrzynkach pocztowych i pod naszymi drzwiami nie zostaje rozwiązana, ale od czegoś trzeba zacząć. Jeśli duże przedsiębiorstwa zauważą, że nikt nie czyta makulatury dostarczanej mieszkańcom w hurtowych ilościach, w końcu odpuszczą. Tam również są prowadzone badania, jeśli coś przestaje być opłacalne – staje się zbędne i jest likwidowane. Właśnie dlatego warto korzystać z portali internetowych, dzięki którym otrzymamy informacje dotyczące aktualnych rabatów i promocji.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u