Zielona Góra: Oszuści nie odpuszczają. Metodą "na policjanta" wyłudzili pieniądze od 68-latki

24 październik 2018
Oszuści nie odpuszczają. Metodą "na policjanta" wyłudzili pieniądze od 68-latki Pixabay

Oszuści wyłudzający pieniądze przez telefon ponownie zaatakowali. Tylko we wtorek, 23 października, podając się za policjantów usiłowali oszukać kilkoro zielonogórzan. Każdemu wmawiali, że prowadzą tajną akcję przeciwko oszustom "na wnuczka". Jedna z osób, 68-letnia kobieta, przelała swoje oszczędności na fałszywe konto, natomiast inni w porę zorientowali się, że telefon od rzekomego funkcjonariusza to oszustwo.

Telefon 68-letniej mieszkanki Zielonej Góry zadzwonił przed południem. Rozmówca podawał się za policjanta, który prowadzi tajną akcję przeciwko oszustom "na wnuczka". - Najpierw perfidnie wypytał kobietę o stan oszczędności, a potem w celu ochorny przed kradzieżą poradził szybko przelać pieniądze na specjalne, bezpieczne konto. 68-latka nie zorientowała się, że to oszustwo i przelała gotówkę na konto złodziei - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji.

Seniorka nie była jedyną osobą, do której zadzwonili oszuści. Kilku innych zielonogórzan również odebrało podejrzane telefony. Na szczęście wszyscy w porę zorientowali się, że jest to oszustwo, a o sytuacji powiadomili policję. Uniknęli w ten sposób utraty swoich oszczędności.

- Po raz kolejny ostrzegamy przed oszustami, którzy usiłują wyłudzać pieniądze dzwoniąc przez telefon i podając się za członka rodziny lub policjanta. Pamiętajmy, że osoby ogarnięte chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem i bardzo często żerują na uczuciach wrażliwych osób. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję - apeluje podinsp. Barska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u