28-latek uderzył autem w drzewo i próbował uciec. Miał blisko 2 promile alkoholu

24 październik 2018
28-latek uderzył autem w drzewo i próbował uciec. Miał blisko 2 promile alkoholu Redakcja/zdjęcie poglądowe

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 23 października, w pobliżu miejscowości Tarnów koło Gorzowa Wielkopolskiego. Młody kierowca uderzył autem w drzewo i próbował uciec. W pościg za 28-latkiem ruszyła policjantka, która najechała na zdarzenie. Mężczyzna kierował pojazdem bez uprawnień oraz mając blisko 2 promile alkoholu. To kolejny raz kiedy wsiadł za kierownicę pod wpływem.

Samochodem, który uderzył w drzewo podróżowało dwóch mężczyzn. Na zdarzenie najechała policjantka Wydziału Kryminalnego Komisariatu II Policji w Gorzowie Wielkopolskim, która od razu ruszyła z pomocą. Wówczas okazało się, że wezwana została już pomoc drogowa.

- Gdy policjantka wylegitymowała się, obaj stali się bardzo nerwowi. Powód ich zachowania był już jasny po krótkiej rozmowie. Od obu mężczyzn wyczuła ona woń alkoholu - mówi st. sierż. Mateusz Sławek z Lubuskiej Policji. W pewnym momencie jeden z nich zaczął uciekać w stronę pobliskiego lasu.

Policjantka natychmiast ruszyła za mężczyzną w pościg pieszy. Wielokrotnie wydawała uciekinierowi polecenia do zatrzymania się, lecz 28-latek postanowił się poddać dopiero po przebiegnięciu około pół kilometra. W międzyczasie na miejscu zdarzenia zjawił się już inny patrol, który wspomógł funkcjonariuszkę.

Po przesłuchaniu świadków okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział właśnie 28-latek, który próbował uciec. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Pobrana została od niego także krew do badań.

Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania, a w przyszłości był już dwukrotnie skazany za kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu. - Teraz 28-latek po raz kolejny stanie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - dodaje Sławek.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u