Pożar w centrum Zielonej Góry. Budynek spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

11 listopad 2018
Autor: 
Pożar w centrum Zielonej Góry. Budynek spłonął doszczętnie Redakcja

W niedzielę, 11 listopada, kilkanaście minut przed godziną 12 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z lokali usługowych w Zielonej Górze przy ulicy Przy Gazowni.

Pożar wybuchł prawdopodobnie na drewnianym poddaszu i bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Kłęby czarnego dymu unosiły się nad Zieloną Górą. Do walki z żywiołem zadysponowano łącznie 8 zastępów straży pożarnej w tym cysternę o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Sieć hydrantowa w pobliżu miejsca pożaru była słabo uwodniona co stanowiło poważny problem w ciągłości podawania środka gaśniczego

Istniała obawa, że ogień przeniesie się na kolejne lokale usługowe, sytuacja była na bieżąco monitorowana przy pomocy kamer termowizyjnych. Strażacy wynieśli z budynku butlę z gazem, która później została schłodzona. Akcja gaśnicza prowadzona była z dwóch stron budynku oraz z drabiny mechanicznej, strażacy podawali zwarte prądy wody na płonący dach.

W związku z prowadzoną akcją gaśniczą zadecydowano o zamknięciu dwóch pasów Alei Wojska Polskiego biegnących w kierunku Ronda PCK, ruchem kierowała policja. Po około 30 minutowej walce z żywiołem pożar udało się opanować, trwa dogaszanie. Po dogaszeniu pozostałych zarzewi ognia strażacy przystąpią do niezbędnych prac rozbiórkowych.

Na tę chwilę nieznana jest przyczyna pożaru. Przypomnijmy, że dzisiaj tj. 11 listopada o godzinie 6 rano w tym samym lokalu usługowym również doszło do pożaru, spłonęło wówczas wyposażenie na parterze budynku.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u