Czołowy wypadek na trasie Nowogród - Żagań. Ranne 3 osoby, w tym dziecko (ZDJĘCIA)

30 grudzień 2018
Autor: 
Czołowy wypadek na trasie Nowogród - Żagań. Ranne 3 osoby, w tym dziecko Redakcja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 30 grudnia, około godziny 15:45. Na trasie Nowogród Bobrzański - Żagań czołowo zderzyły się dwie osobówki. Do szpitala trafiły trzy osoby, w tym dziecko. Droga jest zablokowana w obu kierunkach.

Pojazdy zderzyły się dwa kilometry za Dobroszowem Wielkim. - Kierujący Audi A4 jadąc w kierunku Żagania nieopanował pojazdu i czołowo uderzył w Hyundaia Tucson, którym podróżowała osoba dorosła wraz z dzieckiem - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji. W tym miejscu warto podkreślić, że droga była bardzo śliska.

Zderzenie osobówek było mocne, auta mają kompletnie zniszczone przody. Ponadto o sile uderzenia świadczą części, które rozleciały się do lasu na odległość nawet kilkudziesięciu metrów. - Prędkość z pewnością zagrała tu główną rolę - relacjonuje świadek.

Do wypadku doszło w rejonie współdziałania służb, dlatego do akcji zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej z Zielonej Góry, Żagania oraz Nowogrodu. Przybyły także 2 zespoły pogotowia oraz śmigłowiec LPR. Strażacy sprawnie zabezpieczyli rozbite pojazdy i wspólnie z ratownikami udzielali pomocy osobom poszkodowanym.

W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby. Kierowca Hyundaia wraz z dzieckiem z lekkimi obrażeniami trafili do szpitala karetką pogotowia. Przejdą oni tam niezbędne, szczegółowe badania. Mniej szczęścia miał kierujący Audi, który został zabrany do najbliższej lecznicy śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ziekonej Góry.

Droga jest całkowicie zablokowana. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia. Na skrzyżowaniu w Nowogrodzie Bobrzańskim stanął patrol z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji, który kieruje ruch w stronę Żar.

Godzina 19:15 - Droga została odblokowana. Ruch na trasie odbywa się płynnie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u