116 zarzutów. Okradał znajomą i straszył, że opublikuje jej nagie zdjęcia

10 styczeń 2019
Autor: 
116 zarzutów. Okradał znajomą i straszył, że opublikuje jej nagie zdjęcia Adobe Stock

116 zarzutów usłyszał 63-letni mężczyzna z Zielonej Góry. Oskarżony posługując się kartą płatniczą swojej znajomej, dokonywał kradzieży pieniędzy z jej konta w kwotach każdorazowo po około 300 zł.Z karty korzystał również w sklepach. Na wypadek, gdyby chciała pójść na policję szantażował ujawnieniem jej intymnych zdjęć.

Cała sytuacja miała miejsce w 2015 i 2016 roku. Mężczyzna posługując się skradziona kartą swojej znajomej dokonał ponad 100 transakcji bankomatowych, każda na kwotę około 300 zł. Zmuszał kobietę również do pożyczania pieniędzy, których nigdy nie zamierzał zwrócić. "Pożyczył" od niej łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zabrał także złotą biżuterię. W marcu 2018 r. podczas rozmowy telefonicznej oskarżony zagroził upublicznieniem jej intymnych zdjęć na portalu mediów społecznościowych. 

Prokurator przedstawił oskarżonemu łącznie 116 zarzutów. Wobec oskarżonego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Za kradzieże, groźby i oszustwa oskarżonemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u