Autobus "widmo" stoczył się i przerysował cztery auta. Kierowca nie zaciągnął hamulca

11 styczeń 2019
Autor: 
Autobus "widmo" stoczył się i przerysował cztery auta. Kierowca nie zaciągnął hamulca Redakcja/zdjęcie poglądowe

Aż ciężko w to uwierzyć. W piątek, 11 stycznia, autobus zielonogórskiego MZK samodzielnie stoczył się z pętli na os. Śląskim. Pojazd pokonując odległość kilkuset metrów zdołał uszkodzić słupki drogowe oraz nieznacznie zahaczyć cztery osobówki. Kierowca wychodząc z autobusu popełnił wręcz karygodny błąd.

Wszystko wydarzyło się przed godziną 17:00. Kierowca elektrycznego autobusu marki Ursus City Smile zakończył bieg na pętli i opuścił kabinę. Nagle pojazd zaczął powoli staczać się wzdłuż ulicy. Po pokonaniu kilkuset metrów zjechał na chodnik, gdzie skosił słupki drogowe. W międzyczasie zdążył on jeszcze nieznacznie uderzyć w cztery osobówki stojące na parkingu.

Na miejsce wezwano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze sprawnie ustalili cały przebieg zdarzenia. Jak się okazało, wszystkiemu winny był kierowca, który popełnił wręcz karygodny błąd. Kiedy opuszczał kabinę nie zaciągnął hamulca ręcznego.

Kierowca był trzeźwy. - Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji. Całe szczęście, że w pobliżu miejsca zdarzenia nie było ludzi.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u