Szczawno: Rozbił auto zakupione dzień wcześniej. 25-latek miał 2,5 promila i zakaz kierowania

21 styczeń 2019
Autor: 
Rozbił auto zakupione dzień wcześniej. 25-latek miał 2,5 promila i zakaz kierowania KPP Krosno Odrz.

Wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z innym pojazdem. Wydmuchał aż 2,5 promila alkoholu i ma sądowy zakaz kierowani. Kary nie uniknie także właścicielka pojazdu, która udostępniła zakupione dzień wcześniej auto, nietrzeźwemu i nieposiadającemu uprawnień mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło w piątek, 18 stycznia, po godzinie 12:00. - W Szczawnie kierujący Oplem wyjeżdżając na drogę główną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu Hyundai jadącemu w kierunku miejscowości Ciemnice. Mężczyzna doprowadził tym samym do zderzenia się pojazdów - relacjonuje asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji. Na miejsce wysłano patrol z Wydziału Ruchu Drogowego.

Na szczęście była to tylko kolizja drogowa i nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jedną z czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy była kontrola trzeźwości. Wówczas okazało się, że kierowca Opla ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. To nie jedyne jego przewinienia. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

- 25-latek odpowie teraz zarówno za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, jak również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informuje Kulka. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności.

W tym incydencie nieodpowiedzialnością wykazała się także właścicielka pojazdu. Kobieta wiedząc, że 25-latek spożywał alkohol i nie ma uprawnień do kierowania, udostępniła mu zakupione dzień wcześniej auto. Co więcej wsiadła razem z nim i dwojgiem innych pasażerów do samochodu. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń grozi jej kara grzywny. - W obu przypadkach sprawa skierowana zostanie do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim - podsumowuje asp. szt. Justyna Kulka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u