Śmiertelny wypadek koło Górzycy. Osobówka czołowo uderzyła w ciężarówkę. Dwie osoby zginęły

21 styczeń 2019
Autor: 
Śmiertelny wypadek koło Górzycy. Osobówka czołowo uderzyła w ciężarówkę. Dwie osoby zginęły Redakcja/zdjęcie poglądowe

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 stycznia. Przed godziną 12:00 na trasie Kostrzyn-Słubice (DK-31) samochód osobowy czołowo zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby zginęły na miejscu. Droga jest zablokowana.

Pojazdy zderzyły się zaraz koło zakrętu przy osadzie Owczary (gmina Górzyca). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący osobówką marki Dacia Duster z nieznanych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo zderzył się z ciężarowym MANem. Zderzenie z pewnością było bardzo silne, na drogę rozsypało się wiele części i elementów karoserii. Mocno zniszczona osobówka wleciała do rowu.

Na miejscu pracują 2 zastępy straży pożarnej ze Słubic oraz pobliscy ochotnicy. Przybyły również zespoły pogotowia i patrole policji. W osobówce uwięzione były dwie osoby. Strażacy, aby uwolnić rannych musieli w pierwszej kolejności zabezpieczyć auto przy pomocy klinów i podpór stabilizacyjnych. Dopiero później można było bezpiecznie rozcinać wrak przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Niestety, pomimo szybkiej reakcji służb kierujący samochodem osobowym i pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. Z kolei kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie doznał poważniejszych obrażeń, był trzeźwy.

Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policjanci wytyczyli objazdy przez Pamięcin, Laski Lubuskie i Górzycę. Utrudnienia z pewnością potrwają jeszcze przez kilka godzin. Na miejscu trwają bowiem czynności z udziałem prokuratora.

 • Policja podsumowała 2022 rok na drogach. Doszło do 499 wypadków, w których zginęły 63 osoby!

  Policja podsumowała 2022 rok na drogach. Doszło do 499 wypadków, w których zginęły 63 osoby!

  Miniony rok był najbezpieczniejszym pod względem liczby wypadków na lubuskich drogach. Lubuska policja udostępniła garść statystyk za 2022.

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u