Świebodzin: Skierowani do kradzieży sklepowej wyczuli gaz. Ewakuowano blisko 40 osób

21 styczeń 2019
Autor: 
Skierowani do kradzieży sklepowej wyczuli gaz. Ewakuowano blisko 40 osób KPP Świebodzin

To miała być z pozoru zwyczajna interwencja dotycząca kradzieży sklepowej. Jednak w trakcie prowadzenia czynności jeden z policjantów wyczuł silny zapach gazu i ustalił miejsce wycieku. Z budynku ewakowano blisko 40 osób.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 19 stycznia, pod wieczór. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, asp. Dariusz Sęczkowski i mł. asp. Sebastian Banasiak, zostali skierowani do jednego z marketów, w którym doszło do kradzieży sklepowej. Na miejscu szybko ustalili, że sprawca opuścił sklep z towarem nie płacąc za niego, a po niespełna 30 minutach wrócił do niego i ponownie pakował towary do wózka.

Aby ustalić gdzie mogą znajdować się skradzione przedmioty jeden z funkcjonariuszy wyszedł tylnymi drzwiami na parking w poszukiwaniu ewentualnego pojazdu sprawcy. - Kiedy znalazł się na zewnątrz jego uwagę natychmiast przykuł zapach gazu. Po szybkim sprawdzeniu usłyszał dźwięk wydobywającego się gazu przy jego głównym przyłączu do budynku - relacjonuje sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Dzielnicowy o sytuacji natychmiast powiadomił dyżurnego. Wówczas na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej oraz pracowników pogotowia gazowego. Jednocześnie w sklepie prowadzono ewakuację klientów oraz całego personelu. Gazownicy sprawnie ustalili, iż awarii uległ reduktor gazu i to z niego nastąpił wyciek.

Na tym jednakże nie skończyła się interwencja policjantów. Sprawca kradzieży został odnaleziony i poinformowany o skierowaniu wobec niego wniosku o ukaranie do sądu. Dodatkowo gdy mundurowi wracali do komendy zauważyli w jednej z bocznych ulic idącego piechotą sprawcę. - Naprzeciwko w jego kierunku jechał pojazd, którego tablice rejestracyjne odpowiadały miejscowości jego zamieszkania. Wzbudziło to czujność dzielnicowych, którzy postanowili skontrolować auto i kierującego - dodaje Ruciński.

- Jak się okazało był to "strzał w dziesiątkę" - komentuje rzecznik. W samochodzie, jak później ustalono należącym do sprawcy kradzieży, ujawniono skradzione ze sklepu produkty, które następnie zwrócono do marketu. Dodatkowo w wyniku kontroli ustalono, że kierujący pojazdem mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Jest to przestępstwo niestosowania się do wyroku sądu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u