Niemiec chciał udusić kierowniczkę pociągu. Uderzył też konduktorkę i schował się w toalecie

22 styczeń 2019
Autor: 
Niemiec chciał udusić kierowniczkę pociągu. Uderzył też konduktorkę i schował się w toalecie SOK

Agresywny obywatel Niemiec zaatakował obsługę pociągu międzynarodowego. Rzucił się na kierowniczkę pociągu próbując ją udusić, a następnie uderzył konduktorkę. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany w ręce zielonogórskiej policji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 stycznia, około godziny 21:00. Kierowniczka pociągu relacji Berlin - Wiedeń standardowo sprawdzała bilety podróżnych. Nagle jeden z mężczyzn rzucił się na kobietę i próbował ją udusić. Z pomocą przyszła konduktorka, lecz już po chwili została uderzona w głowę i odepchnięta.

Po wszystkim sprawca zabarykadował się w toalecie. W międzyczasie obsługa pociągu zdążyła powiadomić już funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Patrol podjechał na najbliższą stację i oczekiwał tam na przyjazd składu.

Mundurowi, którzy weszli do pociągu od razu rozpoczęli negocjacje z zamkniętym w toalecie sprawcą napaści. Mężczyzna nie zamierzał jednak dobrowolne oddać się w ręce sokisów. Wówczas z powodu braku reakcji ze strony obywatela Niemiec, funkcjonariusze sforsowali drzwi. Mężczyzna chciał zaatakować również ich, lecz szybko został obezwładniony.

Poszkodowane kobiety nie doznały poważniejszych obrażeń i odmówiły pomocy medycznej. Ponadto oświadczyły, że będą kontynuować dalszą jazdę. Zatrzymany mężczyzna został przekazany do dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Prowadzone są tam z nim dalsze czynności w tej sprawie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u