Kierowanie pod wpływem czy używanie cudzych kart - nocne kontrole ciężarówek na A2 (ZDJĘCIA)

22 styczeń 2019
Autor: 
Kierowanie pod wpływem, używanie cudzych kart - nocne kontrole na A2 WITD Gorzów Wlkp.

Inspektorzy transportu drogowego prowadzili działania kontrolne na lubuskim odcinku autostrady A2. Prócz często spotykanych wykroczeń, funkcjonariusze natrafili również na kierowcę pod wpływem alkoholu. Wydmuchał on 1,32 promila alkoholu.

Działania prowadzono w nocy z niedzieli na poniedziałek. Inspektorzy z WITD w Gorzowie Wielkopolskim ustawili się na autostradzie A2, gdzie kontrolowali pojazdy jadące w kierunku zachodniej granicy. Przez ten czas odnotowano dość sporą liczbę incydentów.

W jednej z ciężarówek ujawniono niedozwolone urządzenie zakłócające pracę tachografu. Ponadto uwagę mundurowych zwróciły także trzy przypadki używania przez kierowców cudzych kart kierowcy. Na osoby naruszające przepisy nałożono mandaty karne. Ponadto wobec przedsiębiorców zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Elementem kontroli było również badanie trzeźwości kierujących. Podczas akcji w ręce inspektorów wpadł jeden kierowca, który prowadził ciężarówkę pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał on 1,32 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policji, w celu przeprowadzenia dalszych czynności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u