Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Toporów. "Wesprze was w ciężkiej służbie"

22 styczeń 2019
Autor: 
Przekazanie samochodu gaśniczego dla OSP Toporów LUW

Nowy samochód gaśniczy trafił do OSP w Toporowie (pow. świebodziński) pod koniec ubiegłego roku. Teraz został oficjalnie przekazany. - Myślę, ze ten samochód wesprze was w ciężkiej służbie - mówił Wojewoda Lubuski.

Samochód gaśniczy, który otrzymali ochotnicy został zabudowany został na podwoziu Kamaz 43265 o napędzie uterenowionym 4x4 z silnikiem o mocy 290 koni mechanicznych. Jego zabudowę wykonano z profili nierdzewnych/kompozytów. Pojazd posiada zbiornik wody o pojemności 3500 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego 350 l. Prócz standardowego sprzętu zamontowano na nim także wyciągarkę.

Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Porozumienia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczenia zagrożeń dla środowiska. Na jego bazie, w 2018 roku powstał Ogólnopolski Program Wspierania Służb Ratowniczych. Wartość nowego pojazdu dla OSP Toporów to 709 096 złotych. Zastąpi on awaryjny i wyeksploatowany pojazd marki Jelcz z 1983 roku.

- Chcę wam podziękować za codzienną służbę i za to, że jesteście gotowi by mieszkańcy gminy i powiatu czuli się bezpiecznie. Druhny i druhowie często są pierwsi na miejscu zdarzenia i jako pierwsi udzielają pomocy, ratują ludzkie życie. Myślę, że ten samochód wesprze was w ciężkiej służbie, ale mam cichą nadzieję, że nigdy nie będzie musiał wyjeżdżać na akcje - mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas uroczystości.

Jednostka w Toporowie została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w sierpniu 1997 roku. W jednostce jest 24 strażaków uprawnionych do działań ratowniczych. Zabezpieczają oni mocno zalesiony rejon południowo-zachodni powiatu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u