Świebodzin: Pseudograficiarze w rękach policji. Fani klubu sportowego "tworzyli" w nocy (ZDJĘCIA)

30 styczeń 2019
Autor: 
Pseudograficiarze w rękach policji. Fani klubu sportowego "tworzyli" w nocy KPP Świebodzin

W ciągu jednej nocy pseudograficiarze ze Szczecina postanowili pokazać swoje przywiązanie do rodzimego klubu sportowego na ulicach Świebodzina. Spreyami pomazali oni elewację kilku budynków oraz wiatę na wózki przy jednym z marketów. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Niszczenie mienia jest bardzo uciążliwym zjawiskiem, które każdorazowo spotyka się z oburzeniem społecznym. Najczęściej z banalnej przyczyny sprawcy niszczą cudzy dobytek, którego przywrócenie do stanu pierwotnego może sporo kosztować. Brak odwagi lub pomysłu by wyrazić siebie inaczej sprawia, że poszkodowanych jest wiele osób. Najczęściej też "dzieło" pozostawia wiele do życzenia w kwestiach estetycznych.

Wszystko wydarzyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mieszkańcy Świebodzina powiadomili policję o trzech zakapturzonych osobach, które malują sprayem po ścianach budynków. We wskazane miejsce skierowano najbliższy patrol.

Mundurowi potwierdzili interwencję. - Policjanci zauważyli jak jeden z mężczyzn niszczy niedawno odnowioną elewację budynku. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna usiłował uciekać pieszo, ale po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjanta - relacjonuje sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Tej nocy zostało zniszczonych kilka miejsc: wiata na wózki przy jednym ze sklepów oraz kilka elewacji budynków. W zależności od strat jakie swoim działaniem wywołali sprawcy czyny zostaną zakwalifikowane jako przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, bądź jako wykroczenie. - Na tą chwilę wiadomo, iż przynajmniej jeden z czynów jest przestępstwem a drugi wykroczeniem. Osoby poszkodowane będą mogły również dochodzić od sprawcy zwrotu kosztów poniesionych w związku z usunięciem szkody - dodaje Ruciński.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

 • Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Policjanci w nieoznakowanych i nowoczesnych radiowozach codziennie patrolują ulice Gorzowa i jego okolice. Funkcjonariusze kontrolują kierowców, którzy pozwalają sobie na zbyt wiele. Od początku roku zatrzymali już 515 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To o wiele więcej niż w całym roku 2020. 

 • Dostałeś wiadomość o zadłużeniu i wyłączeniu energii? To oszustwo!

  Dostałeś wiadomość o zadłużeniu i wyłączeniu energii? To oszustwo!

  517 281 707 - to numer telefonu, z którego oszuści wysyłają SMSy z zadłużeniem za energię elektryczną i prośbą uregulowania należności korzystając z dołączonego linku. To oszustwo. W ten sposób hakerzy próbują wykraść nasze pieniądze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u