Tragedia w Lipnie pod Zieloną Górą. Nie żyje 63-latek. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

01 luty 2019
Autor: 
Tragedia w Lipnie pod Zieloną Górą. Nie żyje 63-latek. W akcji śmigłowiec LPR

W podzielonogórskim Lipnie (gmina Świdnica) około godziny 15:30 doszło do tragicznego zdarzenia. Dwaj mężczyźni wracali z prac polowych, jeden z nich jechał na przyczepie. Kiedy kierowca dojechał pod posesję okazało się, że pasażer nie ma funkcji życiowych. Niestety, pomimo długotrwałej reanimacji, 63-latka nie udało się uratować.

- Dwaj mieszkańcy Lipna wracali ciągnikiem z prac rolniczych. Jeden z nich jechał na przyczepie. Po dojechaniu na posesję okazało się, że u pasażera doszło do nagłego zatrzymania krążenia - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Do akcji natychmiast wysłano podstawowy zespół pogotowia. Wyruszył również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze, który wylądował na terenie posesji. Ratownicy medyczni wspólnie z lekarzem przez kilkadziesiąt minut prowadzili akcję reanimacyjną.

Niestety, pomimo długiej walki o życie mężczyzny, 63-latka nie udało się uratować. W międzyczasie do Lipna przybył już policyjny patrol z oddziału prewencji. Policjanci wspólnie z załogą śmigłowca oczekują teraz na przyjazd śledczych.

Wszystkie okoliczności tego zdarzenia nie są jeszcze znane. - Czekamy na prokuratora i grupę dochodzeniową-śledczą - dodaje podinsp. Barska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u