Poważny wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa auta. Rannego wycinali strażacy (ZDJĘCIA, FILM)

02 luty 2019
Autor: 
Poważny wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się dwa auta. Rannego wycinali strażacy Redakcja

Do wypadku doszło w sobotę, 2 lutego, po godzinie 5:00. Na skrzyżowaniu w centrum miasta dostawczak zderzył się z osobówką. Do szpitala trafiła jedna osoba, z auta uwalniali ją strażacy. Ulica Długa jest zablokowana w obu kierunkach.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca dostawczego Iveco jechał al. Konstytucji 3 Maja w kierunku ul. Długiej. Na skrzyżowaniu czołowo uderzył on w bok osobowego Seata Inca, który wyjeżdżając z ulicy Reja kierował się w stronę ul. Moniuszki. Osobówka odbiła się od pojazdu, przeleciała przez pas zieleni na przeciwległe pasy ruchu i zatrzymała się zaraz przy jednym z budynków.

Jak widać po uszkodzeniach samochodów, siła zderzenia była bardzo mocna. Ich części i elementy karoserii rozleciały na odległość nawet kilkunastu metrów. - Prędkość z pewnością zagrała tu główną rolę - ocenia świadek wypadku.

Do akcji zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej oraz dwa patrole policji. Przybył także specjalistyczny zespół pogotowia. Szybko okazało się, że mężczyzna kierujący Seatem jest w nim uwięziony. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych sprawnie zdołali wykonać do niego dostęp.

Ranny kierowca został przekazany ekipie pogotowia. Po udzieleniu pomocy na miejscu zdarzenia, trafił on do szpitala. Więcej szczęścia miał kierujący dostawczakiem. Nie doznał on żadnych, poważniejszych obrażeń.

Rozbite samochody zablokowały całą ul. Długą. Miejsce zdarzenia nieustannie zabezpieczają policjanci. Wkrótce dojadą tam funkcjonariusze z drogówki, którzy wykonają niezbędne czynności. Jednak już wszystko wskazuje na to, że winny będzie kierowca Seata. Światła na skrzyżowaniu były wyłączone, więc Iveco miało pierwszeństwo przejazdu.

Godzina 9:30 - Część drogi została już odblokowana. Utrudnienia występują jedynie na prawym pasie ruchu ul. Długiej w kierunku aresztu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u