Nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Mogło dojść do tragedii (FILM)

06 luty 2019
Autor:  Redakcja

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek, 4 lutego, w godzinach wieczornych na oświetlonym przejściu dla pieszych na ulicy Stefana Wyszyńskiego w Zielonej Górze. Kierujący pojazdem marki Fiat Punto nie zatrzymał się przed przejściem, po którym przechodził pieszy.

Niezależnie od okoliczności, w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych kierowca powinien zachować szczególną ostrożność, w powyższym przypadku tak się jednak nie stało. Kierujący pojazdem marki Fiat Punto nie zatrzymał się przed przejściem, po którym przechodził pieszy.

Przechodzący przez pasy mężczyzna, niemalże w ostatniej chwili dostrzegł zbliżający się pojazd i na moment zwolnił kroku. Pieszy może mówić o ogromnym szczęściu, gdyby w porę nie zauważył zbliżajacego się auta mogłoby dojść do tragedii.

Według Kodeksu drogowego - Kierującemu pojazdem zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. - art. 26.3. Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości 500 złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u