Kierowcy spisali się na medal! Utworzyli "piękny korytarz życia" na trasie S3

15 luty 2019
Kierowcy spisali się na medal! Utworzyli "piękny korytarz życia" na trasie S3 Lubuska Policja

Wszystko wydarzyło się w piątek, 15 lutego, około godziny 16 na Lubuskim odcinku trasy S3 na wysokości Skwierzyny. Kierowcy wzorowo utworzyli korytarz życia, tym samym umożliwiając błyskawiczny dojazd do miejsca zdarzenia dla służb ratunkowych. Brawo!

Około godziny 16, na 109 kilometrze trasy S3, na wysokości Skwierzyny w kierunku Zielonej Góry doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na trasie panował piątkowy, popołudniowy szczyt komunikacyjny. W dosłownie kilka minut zakorkowany został kilkukilometrowy odcinek S3, kierowcy zachowali jednak zimną krew i utworzyli korytarz życia dla służb ratunkowych.

- Piękny korytarz życia. W Lubuskiem to działa. Brawo kierowcy - czytamy na profilu Lubuskiej Policji w mediach społecznościowych. Zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja, nikomu nic się nie stało. Po około godzinie od zdarzenia ruch wrócił do normy. 

Tworzenie korytarza ratunkowego pozwala na znaczne skrócenie czasu dojazdu samochodów ratunkowych do miejsca zdarzenia i jest prawnie uregulowane m.in. w Austrii, Niemczech i Czechach. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.