Krosno Odrzańskie: Pożar w fabryce wanien. W akcji 15 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA)

15 luty 2019
Autor: 
Krosno Odrzańskie: Pożar w fabryce wanien. W akcji 15 zastępów straży pożarnej OSP Dąbie/Redakcja

W piątek, 15 lutego, o godzinie 11:30 do dyżurnego operacyjnego krośnieńskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej przy ulicy Gubińskiej w Krośnie Odrzańskim. W działaniach udział brało 15 zastępów straży pożarnej, w tym zastępy z ościennych powiatów - świebodzińskiego oraz zielonogórskiego. 

Kilkanaście minut po godzinie 11 w jednej z hal firmy produkującej wanny z laminatu wybuchł pożar. Płonęło pomieszczenie z żywicą, ogień błyskawicznie rozprzestrzeniał się na drewniane poddasze pokryte papą. W chwili dojazdu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, pożar był już mocno rozwinięty, błyskawicznie przystąpiono do akcji gaśniczej oraz podjęto próbę ochrony dalszej części budynku. Sprawiony został podnośnik hydrauliczny z którego strażacy podawali prąd wody bezpośrednio w ognisko pożaru. Działania prowadzone były zarówno z ziemi jak i dachu hali.

Pożar szybko się rozprzestrzeniał, słup gęstego, czarnego dymu widać było z wielu kilometrów. W celu zapewnienia nieprzerwanego podawania środka gaśniczego, do działań zadysponowano cysternę z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 2 w Zielonej Górze. Pojazd ten "na swój pokład" zabiera 25 tys. litrów wody. Ratownicy znajdujący się bezpośrednio w strefie zadymienia pracowali w aparatach powietrznych. Duży wysiłek strażaków szybko opróżnia butle z powietrzem, dlatego na miejsce zdarzenia wysłano specjalny samochód ze Świebodzina, na którym znajduje się agregat do pompowania butli.

Około godziny 12:30 pożar wciąż nie był opanowany. Podana została piana gaśnicza, ogień został stłumiony a kilkanaście minut później sytuacja była już opanowana. Strażacy przystąpili do dogaszania budynku, po wszystkim rozpoczęli żmudną rozbiórkę spalonych elementów konstrukcyjnych. W kluczowym momencie w działaniach udział brało 15 zastępów straży pożarnej. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u