Pijany 19-latek ominął zapory kolejowe i nie zatrzymał się do kontroli. Miał 1,6 promila

08 marzec 2019
Autor: 
Pijany 19-latek ominął zapory kolejowe i nie zatrzymał się do kontroli. Miał 1,6 promila KPP Świebodzin

Młody, 19-letni kierujący zignorował podstawy bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego. Na czerwonym świetle, ominął zapory i przejechał przez przejazd kolejowy. Zignorował również sygnały dawane przez policyjny patrol do zatrzymania i spróbował ucieczki. Po krótkim pościgu zakończył ją na ogrodzeniu jednej z posesji. W organizmie miał 1,6 promila alkoholu.

Podczas nocnego patrolu policjanci ze Świebodzina przemieszczali się pomiędzy miejscowościami Świebodzin i Wilkowo. W odległości około 100 metrów od zamkniętego przejazdu kolejowego zauważyli pojazd, którego kierujący zignorował czerwone światło oraz ominął opuszczone zapory. Auto zmierzało w ich kierunku dlatego policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby kierowca się zatrzymał. Mężczyzna w oplu zdecydował się jednak na ucieczkę.

Wyminął stojący radiowóz i gwałtownie przyspieszył. Policjanci podjęli pościg i natychmiastowo poinformowali oficera dyżurnego, który do pomocy skierował kolejne patrole. Jazda kierowcy opla zakończył się po krótkiej chwili. Kierujący nie opanował pojazdu i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji.

Po zatrzymaniu okazało się iż za kierownicą siedzi 19-latek, mieszkaniec powiatu świebodzińskiego. W organizmie miał 1,6 promila alkoholu. Kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. On sam noc spędził w świebodzińskiej komendzie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie pojazdu do kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia

Kierującemu również zostaną odebrane uprawnienia do kierowania i zostanie wobec niego orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres minimum 3 lat. Odpowie również za wykroczenia drogowe - omijanie zapór i przejazd przez przejazd kolejowy na czerwonym świetle.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u