Kierowca ciężarówki na "podwójnym gazie" jechał trasą S3. Miał 2,3 promila (FILM)

12 marzec 2019
Autor: 
Kierowca ciężarówki na "podwójnym gazie" jechał trasą S3. Miał 2,3 promila KPP Świebodzin

Czujni policjanci ze Świebodzina wypatrzyli pijanego kierowcę ciężarówki, który poruszał się po trasie S3. Mężczyzna miał w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu. Teraz na długo zapomni on o wsiadaniu za kierownicę.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 11 marca. Patrol świebodzińskiej drogówki zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarówki, który przewoził stal. Już po podejściu do kabiny i krótkiej rozmowie z 49-latkiem mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu.

Zawodowy kierowca został przebadany alkomatem. Wynik jeszcze dodatkowo potwierdził przekonania policjantów. - Okazało się, że mężczyzna ma 2,3 promila alkoholu w swoim organizmie - informuje sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Mężczyzna od razu został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony przez pomoc drogową. Po wytrzeźwieniu 49-latkowi postawiono zarzuty prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Kierujący, oprócz utraty uprawnień oraz minimum 3-letniego zakazu kierowania, będzie musiał wpłacić 5 tysięcy złotych na specjalny fundusz. Grozi mu także kara dwóch lat więzienia.

- Prowadzenie ciężarówki to duża odpowiedzialność. W przypadku zderzenia z tym pojazdem konsekwencje mogłyby być bardzo tragiczne - dodaje Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u