Osobówka uderzyła w drzewo. Nietrzeźwy kierowca uciekł z miejsca zdarzenia z 2,5 letnim dzieckiem

12 marzec 2019
Autor: 
Fot. Wolsztyn 112

Wszystko wydarzyło się na Drodze Wojewódzkiej numer 313 na wysokości miejscowości Liny. Samochód osobowy prowadzony przez nietrzeźwego mężczyznę wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe podróżowały dwie osoby w tym 2,5-letni chłopiec. Sprawca zdarzenia wraz z dzieckiem zbiegł z miejsca kolizji. 

We wtorek, 12 marca, kilka minut przed godziną 17 na Drodze Wojewódzkiej numer 313 samochód osobowy marki BMW wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby w tym 2,5-letni chłopiec, prawdopodobnie syn kierującego. Z relacji świadka wynika, iż zaraz po zdarzeniu na miejsce przyjechał pojazd typu bus i zabrał uczestników kolizji.

Policjanci szybko ustalili kierującego pojazdem. - Autem kierował mieszkaniec powiatu świebodzińskiego i w aucie było 2,5 roczne dziecko - podaje asp. szt. Wojciech Adamczyk, Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

Jak ustalił portal NewsLubuski.pl, po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie, zatem w chwili zdarzenia znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, co jest wykroczeniem. Kierujący nie przyznaje się do winy. O jego losie zadecyduje teraz sąd. 

Z racji na lokalizację zdarzenia (kilkusetmetrowy odcinek DW 313 należy do województwa wielkopolskiego), na miejscu pracowało łącznie 7 zastępów straży pożarnej z dwóch powiatów zielonogórskiego oraz wolsztyńskiego. Zielonogórscy policjanci wykonali wszelkie czynności na miejscu zdarzenia a sprawę przekazali do Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Lubuszanie dziękują strażakom oraz pracownikom energetyki!

  Lubuszanie dziękują strażakom oraz pracownikom energetyki!

  Strażacy oraz pracownicy energetyki pracują w pocie czoła nad usuwaniem skutków silnych wichur, jakie przetoczyły się przez województwo lubuskie. Mieszkańcy są im bardzo wdzięczni.

 • Orkan Dudley w Lubuskiem. Ponad tysiąc interwencji strażaków!

  Orkan Dudley w Lubuskiem. Ponad tysiąc interwencji strażaków!

  Lubuscy strażacy mają pełne ręce pracy! Orkan Dudley przeszedł przez województwo lubuskie, odnotowano ponad tysiąc interwencji!

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u