Śmiertelny wypadek w Marszowie koło Żar. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne

20 marzec 2019
Autor: 
Śmiertelny wypadek w Marszowie koło Żar. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne Redakcja/zdjęcie poglądowe

Jedna osoba nie żyje, a trzy zostały ranne - to bilans wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 12 na odcinku Marszów - Żagań. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Droga jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w środę, 20 marca, tuż przed godziną 16:00. Na wysokości zjazdu do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - Audi i Opel Astra. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż jeden z kierowców zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod prawidłowo jadące auto. Zderzenie było bardzo silne, osobowy Opel wypadł nawet z trasy.

- W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący Oplem - mówi kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji. Ponadto ranne zostały jeszcze trzy osoby, kierowca Audi oraz pasażerki Opla. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala karetkami pogotowia. Wiadomo, że ich życiu nic nie zagraża.

Na miejscu nieustannie pracują strażacy z Żar i Żagania oraz ochotnicy z Marszowa. Obecni są także policjanci z drogówki, którzy ustalają wszystkie okoliczności wypadku. Ich czynności nadzoruje prokurator.

Droga jest całkowicie zablokowana, a mundurowi wyznaczyli objazdy przez okoliczne miejscowości. - Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 19:20 - informują pracownicy GDDKiA.

Godzina 20:00 - Policjanci zakończyli już swoje czynności. Trasa została odblokowana. Ruch odbywa się bez utrudnień.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u