Na trasie Sulechów - Kargowa pojawi się rondo. "Ma być bezpieczniej"

20 marzec 2019
Autor: 
Na trasie Sulechów - Kargowa pojawi się rondo. "Ma być bezpieczniej" Pixabay

Na drodze krajowej nr 32 na odcinku Sulechów - Okunin wybudowane zostanie rondo, które zastąpi klasyczne skrzyżowanie z drogą do Babimostu. Inwestycja ma spowodować poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała już umowę na kwotę ponad 150 tysięcy złotych na opracowanie dokumentacji technicznej inwestycji. Istniejące skrzyżowanie ma zostać przebudowane na czterowlotowe rondo. Ponadto konstrukcja drogi zostanie zaprojektowana na obciążenie 11,5 t/oś.

Zakres prac planowany przez drogowców obejmuje także inwentaryzację i wycinkę drzew stanowiących zagrożenie dla użytkowników drogi oraz budowę kanału technologicznego i oświetlenia wraz z ewentualnymi znakami aktywnymi. W projekcie zaznaczono też zmianę oznakowania pionowego i poziomego.

Wykonawca wyłoniony przez GDDKiA ma 16 miesięcy na wykonanie całego projektu oraz uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Dodatkowo w trakcie robót budowlanych będzie pełnił on autorski nadzór nad inwestycją.

- Zadanie jest realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego - czytamy w komunikacie GDDKiA.

Fot. GDDKiARedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u