Śmiertelny wypadek w Datyniu koło Lubska. Dwie osoby ranne, nie żyje 93-latka (ZDJĘCIA)

24 marzec 2019
Autor: 
Śmiertelny wypadek w Datyniu koło Lubska. Dwie osoby ranne, nie żyje 93-latka OSP Brody

Jedna osoba nie żyje, a dwie zostały ranne po wypadku na trasie Brody - Datyń. Kierowca osobówki zjechał z trasy i czołowo uderzył w drzewo. Droga jest zablokowana.

Do wypadku doszło w niedzielę, 24 marca, około godziny 13:45 tuż przed miejscowością Datyń. Obywatel Niemiec kierujący samochodem osobowym marki Dacia Duster z nieznanych przyczyn zjechał z trasy i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Zderzenie było bardzo silne, przód pojazdu został mocno zniszczony.

Na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej z Lubska oraz kolejne dwa z OSP Brody. Przybyły też trzy patrole policji, dwa zespoły pogotowia, a nawet śmigłowiec LPR z Zielonej Góry. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 93-letnia pasażerka Dacii. Ponadto ranne zostały jeszcze dwie osoby. Wszystkie zostały przetransportowane do szpitala w Żarach.

Na miejscu cały czas pracują policjanci z drogówki, którzy pod nadzorem prokuratora ustalają wszystkie okoliczności wypadku. Droga jest całkowicie zablokowana, a mundurowi wyznaczyli objazdy przez pobliskie miejscowości.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u