Zielona Góra: Rowerzysta wjechał w samochód. "Często dochodzi tu do zdarzeń" (ZDJĘCIA)

05 kwiecień 2019
Rowerzysta wjechał w samochód. "Często dochodzi tu do zdarzeń" Redakcja

Rowerzysta, który z dużą prędkością jechał chodnikiem wzdłuż ulicy Kożuchowskiej w Zielonej Górze uderzył w samochód osobowy. Mężczyzna trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek, 5 kwietnia, około godziny 18:30. Kierujący osobowym Volkswagenem wyjeżdżał z terenu jednej z firm przy ul. Kożuchowskiej. Widoczność utrudniał mu jednak betonowy słup, dlatego powoli włączał się do ruchu. W tym samym czasie w kierunku ul. Jędrzychowskiej z dużą prędkością zjeżdżał po chodniku około 30-letni rowerzysta. Mężczyzna uderzył w prawy bok pojazdu.

Zderzenie było na tyle silne, że rowerzysta rozbił przednią szybę Volkswagena. - Wszystko wyglądało tak jakby w ogóle nie zauważył on wyjeżdżającego auta. Hamował dopiero około metr od osobówki - relacjonuje świadek.

Na miejsce przybyły dwa patrole policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz podstawowy zespół pogotowia. Ratownicy medyczni opatrzyli poszkodowanego mężczyznę i przetransportowali go do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

To nie pierwszy przypadek, gdy dochodzi w tym miejscu do zdarzenia drogowego. - Rozpędzeni rowerzyści, którzy jadą po chodniku często nie zwracają uwagi na innych uczestników ruchu. Wiele razy wymuszali mi już tutaj pierwszeństwo - komentuje Pan Bartosz.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u