Pożar lasu pod Krosnem Odrzańskim. W akcji 13 zastępów straży pożarnej

21 kwiecień 2019
Autor: 
Pożar lasu pod Krosnem Odrzańskim. W akcji 13 zastępów straży pożarnej

Wielka Niedziela nie dla wszystkich jest czasem odpoczynku wśród rodzinnej atmosfery. Krośnieńscy strażacy wspólnie z leśnikami walczą z pożarem lasu w miejscowości Sarbia koło Krosna Odrzańskiego.

W niedzielę, 21 kwietnia, około godziny 16, do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Sarbia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 13 zastępów straży pożarnej w tym ochotników z Bobrowic, Dąbia, Czarnowa, Wężysk, Stróżki oraz Osiecznicy. Działania gaśnicze zostały wsparte przez samolot gaśniczy Antonow, który dokonał dwa zrzuty wody w ognisko pożaru.

- Pożar jest już zlokalizowany, nie rozprzestrzenia się. W chwili obecnej działania zastępów polegają na zlewaniu pożarzyska. - podaje asp. Piotr Gabrowski - Oficer Prasowy KP PSP w Krośnie Odrzańskim.

Podczas gdy strażacy prowadzili akcję gaśniczą w Sarbii, około 2 kilometry dalej wybuchł kolejny pożar lasu. Część zastępów została przedysponowana. Strażacy po kilkunastu minutach ugasili pożar i dokładnie przelali pogorzelisko. Następnie zastępy powróciły do działań w Sarbii, gdzie spłonęło około 56 arów poszycia leśnego.

W Lubuskich lasach obowiązuje 3, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki leśnej porównywalna jest do wilgotności kartki papieru. Apelujemy o rozwagę!

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u