"sadziMY" las. Przyjdź w piątek po sadzonkę i zasadź gdzie chcesz

20 kwiecień 2019
Autor: 
"sadziMY" las. Przyjdź w piątek po sadzonkę i zasadź gdzie chcesz Adobe Stock

26 kwietnia 2019 roku w Rytlu (woj. pomorskie) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zainauguruje ogólnopolską akcję sadzenia drzew „sadziMY” realizowaną we współpracy z Lasami Państwowymi.

Tego dnia we wszystkich 430 Nadleśnictwach na terenie całego kraju zostanie udostępnionych 100 000 sadzonek drzew (w godz. 9.00-18.00 lub do wyczerpania zapasów).

Sadzonkę będzie mógł pobrać każdy i zasadzić na wybranym przez siebie terenie.

W ramach tej akcji Prezydent RP weźmie udział w wydarzeniu „Odnawiamy las po klęsce” w Rytlu. Jest to miejsce najsilniej dotknięte skutkami nawałnicy, jaka przeszła przez Polskę w sierpniu 2017 r. Wraz z harcerzami, przedstawicielami służb publicznych oraz lokalnymi mieszkańcami Prezydent RP weźmie tym samym udział w inicjatywie zasadzenia 300 000 drzew na 100 ha terenów poklęskowych. Będzie to największe wydarzenie w ramach ogólnopolskiej akcji „sadziMY”.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u