Pożar młodnika w Łężycy. Z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej

22 kwiecień 2019
Autor: 
Pożar młodnika w Łężycy. Z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej Redakcja

Kolejny dzień świąt i kolejny pożar lasu w naszym regionie. Tym razem płonie młodnik w dzielnicy Zielonej Góry - Łężycy, z ogniem walczy 6 zastępów straży pożarnej. 

W poniedziałek, 22 kwietnia, kilkanaście minut po godzinie 12 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w Łężycy. Do zdarzenia zadysponowano łącznie 6 zastępów straży pożarnej w tym ochotników z Przylepu oraz Zawady. Pożar oddalony jest ponad 700 metrów od najbliższych zabudowań, strażacy mają bardzo utrudniony dojazd.

Przy Drodze Wojewódzkiej numer 281 w Łężycy utworzony został punkt czerpania wody, na miejscu stoi cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów. Strażacy zmuszeni są do ciągłego dowożenia środka gaśniczego w miejsce pożaru. 

Pożar młodnika jest już opanowany i nie rozprzestrzenia się, trwa żmudne przelewanie pożarzyska.

W Lubuskich lasach obowiązuje 3, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki leśnej porównywalna jest do wilgotności kartki papieru. Apelujemy o rozwagę!

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u