Zielona Góra: Paczka z napisem "bomba" trafiła do szkoły. Co było w środku?

13 maj 2019
Zielona Góra: Paczka z napisem "bomba" trafiła do szkoły. Co było w środku? Redakcja

W poniedziałek, 13 maja, kilka minut po godzinie 10 do Zespołu Szkół Plastycznych w Zielonej Górze została dostarczona paczka z napisem "bomba". Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o natychmiastowej ewakuacji placówki a na miejsce została wezwana straż pożarna oraz policja. 

Do Zespołu Szkół Plastycznych mieszczącego się przy ulicy Stefana Batorego 70A w Zielonej Górze trafiła paczka z napisem "bomba", decyzją dyrekcji szkoły zarządzona została natychmiastowa ewakuacja uczniów oraz pracowników placówki. Na miejsce zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 2 oraz patrole policji. 

Teren wokół szkoły został zabezpieczony przez strażaków oraz policjantów, z uwagi na nieznaną zawartość paczki postanowiono, że na miejsce zostaną wezwani policyjni pirotechnicy. Po około godzinie od ewakuacji podjęto decyzję o odwołaniu zajęć lekcyjnych i odesłano uczniów do domów. 

Niemalże od początku było pewne, że służby mają do czynienia z głupim żartem, jednak każdą taką sytuację należy traktować poważnie i nie można jej zbagatelizować. Przybyli na miejsce policyjni pirotechnicy dokładnie sprawdzili przesyłkę. 

- W paczce były książki. - podaje podinsp. Małgorzata Stanisławska - Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Działania służb na miejscu zdarzenia trwały blisko 4 godziny. Przerwane zostały również ustne egzaminy maturalne. Policjanci prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u